Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Minister Maląg o liście 48 ambasadorów ws. LGBT: "Polska go nie popiera"

Minister Maląg o liście 48 ambasadorów ws. LGBT: "Polska go nie popiera"
Minister Maląg (na zdj.) nie ukrywa, że środowiska LGBT nie są w Polsce mile widziane. (Fot. Facebook/Marlena Maląg)
'My, jako Polska, nie popieramy tego listu' - oświadczyła dzisiaj minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do listu 48 ambasadorów, dyplomatów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych, w którym wyrazili poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej kwestii problemów LGBT.
Reklama
Reklama

List opublikowano 17 maja w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii.  Odnosząc się do tego listu Maląg zaznaczyła, że "my chcemy przede wszystkim Europie pokazać silną Polskę, z silną rodziną i z kręgosłupem wartości".

Minister rodziny i polityki społecznej dodała: "chcemy przygotować taki dokument - zresztą zaprosiliśmy już do współpracy naszych partnerów z Grupy Wyszehradzkiej - abyśmy razem pokazali w Europie silną rodzinę, opartą na kręgosłupie wartości".

"W Konstytucji jest opisane, że rodzina to jest związek kobiety i mężczyzny - mówimy o małżeństwie - i w małżeństwie rodzą się dzieci. Z tym idziemy do Europy. Chcemy być w tej Europie i chcemy budować silną Europę opartą na silnej rodzinie, tak jak budujemy w Polsce" - stwierdziła Maląg.

Zdaniem minister, "nie ma wartości wyższej niż rodzina". "Rodzina była przed państwem. Najpierw były rodziny, a potem tworzyły się pierwsze państwa. A więc jeżeli będziemy mieli silną rodzinę, silnie inwestowali w kapitał ludzki, to wtedy możemy mówić o silnym państwie, zrównoważonym, dynamicznie się rozwijającym. Musimy mieć ten silny fundament, nie chwiejący się" - zastrzegła Maląg.

Podobne listy ambasadorów są publikowane w Polsce od 2012 roku. W tym roku sporządzanie listu z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii - koordynowała Ambasada Królestwa Danii w Polsce.

Pod listem otwartym podpisali się ambasadorowie: Argentyny, Australii, Austrii, Chile, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Ekwadoru, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Izraela, Kanady, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, San Marino, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii i Administrator Generalnej Wallonie-Bruxelles International.

Wśród sygnatariuszy listu są też: Szef Biura Kontaktowego Parlamentu Europejskiego w Polsce, reprezentanci Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz Sekretarz Generalnego Wspólnoty Demokracji, a także, jako członkowie trójki koordynatorów, ambasady Belgii, Danii i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czytaj więcej:

UE "strefą wolności LGBTIQ". Zdecydowana większość poparła rezolucję

Kampania "Protect Our Twins" w UK. Celem pomoc LGBT w Polsce

Po weekendzie publikacja listu dyplomatów dla społeczności LGBT+ w Polsce

Zagraniczni dyplomaci w Polsce: Popieramy uświadamianie o problemach LGBTI

UK zorganizuje pierwszą globalną konferencję LGBT

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 19.04.2024
    GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama