Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Millennialsi "stawiają na drogie wycieczki, bo wiedzą, że nigdy nie kupią domu"

Millennialsi
"Odkładanie pieniędzy to coś nie do pomyślenia dla młodych ludzi z nowego pokolenia, dlatego stać ich na drogie wycieczki". (Fot. Getty Images)
Eksperci z firmy Contiki ocenili, że wchodzący w dorosłość przedstawiciele pokolenia millennialsów są realistami i mają świadomość, że kupno domu może być poza zasięgiem ich możliwość. Z tego powodu firmy sprzedające pakiety wakacyjne odnotowują znaczny wzrost zainteresowania przez młodych ludzi ekskluzywnymi wakacjami.
Reklama

Średnia kwota, jaką ludzie pomiędzy 18. a 35. rokiem życia wydali na wakacje, tylko w ciągu ostatniego roku wzrosła o 10 procent - informują przedstawiciele firmy Contiki, która zajmuje się sprzedażą wycieczek.

Młodzi ludzie z pokolenia millennialsów coraz częściej stawiają na oferty all inclusive i wybierają takie egzotyczne kierunki jak Nowa Zelandia, Ameryka Południowa, Bali czy Wietnam.

Już wcześniej eksperci z branży turystycznej prognozowali zmiany na rynku, który zaczyna dostosowywać się do nowego pokolenia. Efektem tego jest m.in. wzrost zainteresowania takimi destynacjami jak Costa Brava, Madera czy Malta. Miejsca te od dawna były omijane przez starszej daty Brytyjczyków, a teraz znów przeżywają oblężenie.

Przeciętny kupujący swoją pierwszą nieruchomość na Wyspach ma 30 lat. Tak późny wiek, zdaniem specjalistów, wskazuje na niepokojący trend wśród młodych ludzi. Zamiast odkładać na pierwszy depozyt, priorytetem stają się dla nich zagraniczne wojaże z pełnym pakietem udogodnień.

"Ceny nieruchomości są tak wysokie, że młodzi ludzie świadomie decydują się na życie tu i teraz, odkładając na później życiowe cele. Zdają sobie sprawę, że poprzednia generacja miała znacznie łatwiej" - podsumowała Donna Jeavons z Contiki.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   4 grudnia 2017, 12:36

   Wspaniale podejscie do zycie: przeżreć to co sie ma teraz, nie ma sensu odkladac na starosc bo przeciez panstwo ma OBOWIAZEK sie mna zajac.
   System edukacji w UK dziala poprawnie produkujac idiotow ukierunkowanych na konsumpcje.

  • THC
   4 grudnia 2017, 12:48

   Stare pokolenia tego nie rozumieja. Wg starych trzeba odkladac, zalozyc rodzine, wybudowac dom i posadzic drzewo. Tak juz nie ma. Mlodzi chca poczuc ze zyja, a nie martwic sie co bedzie na starosc, tak jak to robi plebs z polski. Zycie wg stereotypow jest nudne jak flaki z olejem. Spakowani?

  • Slav do THC
   4 grudnia 2017, 16:06

   do THC: dzwonili , ale nie wiesz w jakim kosciele. Cos slyszales i stad cala twoja wiedza.
   Mezczyzna spelniony jest gdy: zbuduje dom,splodzi syna,posadzi drzewo i napisze ksiazke.
   Brakuje Ci czegos? Jestes mezczyzna?
   Wesolych Swiat!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama