Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miliony Brytyjczyków wyjeżdżają na Święta Wielkanocne

Miliony Brytyjczyków wyjeżdżają na Święta Wielkanocne
Klimat świąt zapanował również w brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)
Nawet 10 milionów Brytyjczyków zaplanowała jakiś wyjazd w trakcie przerwy z okazji Świąt Wielkanocnych, z czego ok. 2,1 miliona udaje się na krótki urlop poza granicami kraju - wynika z badań przeprowadzonych przez organizacje VisitEngland i Abta.
Reklama

Największy ruch spodziewany był wczoraj, w Wielki Piątek, który jest w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy.

Meteorologowie zapowiadają, że w świąteczny weekend będzie można liczyć na lepszą niż zwyczajowa średnia dla tego okresu pogodę; na południu kraju temperatura ma sięgnąć nawet 23 stopni Celsjusza.

Główny meteorolog brytyjskiego serwisu meteorologicznego Met Office Steve Willington ocenił, że spodziewana pogoda "kontrastuje z zimniejszymi temperaturami, które dotychczas notowaliśmy w tym tygodniu", i będzie zachęcać do spędzania czasu poza domem.

Wiele popularnych wśród turystów rejonów kraju i atrakcji turystycznych przygotowało specjalne oferty na Święta Wielkanocne, np. Pałac Blenheim w hrabstwie Oxfordshire, gdzie urodził się brytyjski premier Winston Churchill, czy zamek Goodrich w hrabstwie Herefordshire, zarządzany przez dbającą o angielskie dziedzictwo organizację English Heritage.

Według badania przeprowadzonego wśród biur podróży, Brytyjczycy planujący wyjazd poza granice kraju decydowali się w szczególności na Hiszpanię, Turcję i Egipt.

Wczoraj rano londyńskiej policji metropolitalnej udało się powstrzymać planowaną przez aktywistów klimatycznych próbę zakłócenia funkcjonowania najruchliwszego lotniska w Europie - Heathrow. Funkcjonariusze otoczyli demonstrantów, zanim zdołali oni wejść na teren lotniska. W czwartek grupa Extinction Rebellion - odpowiedzialna za trwające od poniedziałku protesty przeciwko bierności wobec zmian klimatu - zapowiadała próbę wywołania utrudnień dla podróżujących.

 

  Komentarze


  • SPRAWIEDLIWY
   20 kwietnia, 17:11

   Nie widzę na zdjęciu klimatu Świąt Wielkanocnych....bezsprzecznie na zdjęciu ujęto obrazę uczuć religijnych...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama