Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy hr. Cork pożegnali 5-letnią Maję

Mieszkańcy hr. Cork pożegnali 5-letnią Maję
Irlandczyków bardzo poruszyła tragedia polskiej rodziny i hojnie ją wsparli na stronie Gofundme.com. (Fot. Gofundme.com/screenshot)
Wczoraj w hrabstwie Cork odbyła się żałobna msza w intencji 5-letniej Mai Głowackiej. Dziewczynka zmarła najprawdopodobniej na sepsę, tuż po rozpoczęciu nauki w szkole. W nabożeństwie wzięła udział rodzina, uczniowie Scoil Mhuire Naofa oraz członkowie lokalnej społeczności.
Reklama

Wśród żałobników byli rodzice Mai, Iwona i Krzysztof Głowaccy oraz jej 8-letni brat Mikołaj. Nabożeństwo odbyło się w St Mary's Church, w Carrigtwohill.

Maja zmarła 12 września. W domu dostała wysokiej gorączki.

“Słabła, a jej usta i paznokcie zrobiły się sine. Rodzice zabrali ją do lokalnej przychodni pracującej po godzinach. South Doc wezwało karetkę, jednak Maja zmarła w drodze do szpitala” - relacjonowała w rozmowie ze stacją 96fm w Crok Sofia Lankiewicz, znajoma rodziny.

W nabożeństwie wzięli udział uczniowie Scoil Mhuire Naofa to St Mary's Church. Uroczystą oprawę mszy, zorganizowaną przez mieszkańców Carrigtwohill, zapewnił chór składający się ze szkolnych kolegów Mikołaja, brata zmarłej dziewczynki.

W nabożeństwie wzięła udział cała szkoła. Na ołtarzu wystawione zostały pamiątki po dziewczynce: maskotki, fotografie, materiały szkolne oraz błękitne baloniki.

Dyrektor Anne Marie Moylan zapewniła, że Maja pozostanie na zawsze ważną częścią szkolnej społeczności.

Trumna ze zwłokami dziewczynki została przewieziona do Polski. Koszty transportu i pogrzebu mają zostać pokryte z internetowej zbiórki, jaką założyła Agnieszka Lowas. Akcja spotkała się z szerokim oddźwiękiem — już po 14 godzinach kwota docelowa przekroczona została o 400%. W sumie udało się zebrać ponad €20 tys.

W sprawie ustalenia przyczyny zgonu śledztwo wszczęło HSE. Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę lekarze podają sepsę.

 

  Komentarze


  • Pp
   20 września 2017, 15:52

   "Uroczystą oprawę mszy, zorganizowaną przez mieszkańców Carrigtwohill, zapewnił chór składający się ze szkolnych kolegów Mikołaja." to chyba była dziewczynka imieniem Maja , wiec kogo autor miał na myśli ?
   Pozatym szczere kondolencje dla rodziców, to bardzo przykra i trudna sytuacja :(

  • Ja
   20 września 2017, 20:54

   Mikolaj to 8 letni brat dziewczynki. Czytaj ze zrozumieniem.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama