Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy biedniejszych regionów bardziej narażeni na przedwczesną śmierć

Mieszkańcy biedniejszych regionów bardziej narażeni na przedwczesną śmierć
Waterford - założone w roku 914 przez wikingów, jest najstarszym miastem w Irlandii. (Fot. Wikipedia)
Mieszkańcy biedniejszych regionów są bardziej narażeni na choroby i przedwczesną śmierć niż ci z bogatszych okolic - stwierdził dubliński lekarz rodzinny. Specjalista przemawiał podczas konferencji partii Socjalistycznych Demokratów.
Reklama

Dr David Gibney z dublińskiej dzielnicy Ballymun poinformował delegatów, że osoby żyjące w biedniejszych regionach żyją średnio krócej.

“Nie tylko są narażone na przedwczesną śmierć, ale także częściej zmagają się z chronicznymi schorzeniami. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, na wspieranie tych rejonów nie jest przeznaczanych więcej funduszy. Prawda jest taka, że osoby najciężej chore i najbardziej potrzebujące opieki medycznej mają do niej utrudniony dostęp. To dodatkowo pogarsza warunki życia w uboższych dzielnicach” - oświadczył.

Podczas debaty delegatka z regionu południowo-centralnego Dublina, Tara Deacy, przekazała, iż 63% samotnych rodziców żyje obecnie w ciężkich warunkach. Według niej, odsetek ten w ciągu ostatniej dekady się podwoił. Delegatka zauważyła także, iż ubóstwem zagrożona jest jedna trzecia studentów.

“Irlandia ma troskliwe społeczeństwo, lecz nietroskliwy rząd, który tnie świadczenia dla opiekunów, młodych pracowników i grup społecznych. Polityka obecnego rządu przyczynia się do wykluczania społecznego obywateli” - podkreśliła.

Delegatka z Limerick, Sarah Jane Hennelly, stwierdziła, iż irlandzki rząd powinien brać przykład z państw prowadzących udaną politykę społeczną.

Ostatnio irlandzki system opieki społecznej skrytykowała Rada Europy. W swoim raporcie określiła go jako "jawnie nieadekwatny do potrzeb". Według specjalistów, na Zielonej Wyspie kuleje służba zdrowia oraz pomoc i ochrona socjalna.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama