Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy Wysp zapłacą mniej za gaz i energię

Mieszkańcy Wysp zapłacą mniej za gaz i energię
Gospodarstwa domowe w UK płacąc za prąd i gaz zaoszczędzą rocznie od 76 do 120 funtów. (Fot. Getty Images)
Brytyjski regulator Ofgem ogłosił 6 listopada nowy limit cen 1 137 funtów dla typowej taryfy na energię elektryczną i gaz (dual fuel) na pierwszy kwartał 2019 roku. Dzięki tej decyzji, w kieszeni Brytyjczyków zostanie około 1 mld funtów.
Reklama

Nowe ceny za energię i gaz wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku, co oznacza, że dostawcy będą musieli obniżyć swoje taryfy do wyznaczonego poziomu lub poniżej ustalonego limitu.

"Według wyliczeń brytyjskiego regulatora, przyniesie to każdemu odbiorcy rocznie od 76 do 120 funtów oszczędności” – informuje BBC.

Ofgem przekazał, iż średnia cena sześciu największych dostawców na brytyjskim rynku energii elektrycznej i gazu w taryfach dual fuel na koniec września była na poziomie 1 206 funtów.

Ceny za gaz i prąd w Wielkiej Brytanii mogą ponownie wzrosnąć w kwietniu 2019 roku. Ofgem przewiduje aktualizację limitu w kwietniu i październiku każdego roku, aby odzwierciedlał on rzeczywisty poziom kosztów. Mechanizm ten ma obowiązywać do 2023 roku.

Eksperci twierdzą, że gospodarstwa domowe nadal mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy, jeśli zmienią dostawcę - może to zaowocować oszczędnościami w wysokości 285 funtów rocznie.

Nowe ceny za energię i gaz wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.04.2019
  GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

  Sport


  Reklama