Menu

Mieszkańcy UK wydają krocie na ubrania, które założą tylko raz

Mieszkańcy UK wydają krocie na ubrania, które założą tylko raz
Brytyjczycy wydają krocie na odzież. (Fot. Getty Images)
Tylko tego lata mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostawią w sklepach z odzieżą rekordowe 2,7 mld funtów na ubrania, które założą jeden raz - informuje dziś 'The Independent', powołując się na najnowsze badania przygotowane przez organizację Censuswide.
Reklama

Badanie wykazało, że Brytyjczycy nie mają szacunku do dóbr materialnych, wydając krocie na przedmioty, których nie będą używać zbyt często. Jak zauważono, tego rodzaju podejście przybiera na sile zwłaszcza latem, kiedy pojawia się mnóstwo okazji do wyjścia z domu.

"Latem czekają na nas wesela, wspólne grille czy festiwale. To wszystko powoduje, że mieszkańcy Wysp kupują mnóstwo tanich ubrań, które wyrzucą po jednym razie" - można przeczytać na łamach gazety.

Lato sprzyja kupowaniu jednorazowych ubrań. (Fot. Getty Images)

Według ekspertów, brytyjscy kupujący wydadzą tego lata około 800 milionów funtów na same stroje na uroczystości ślubne - średni wydatek na taki strój to 80 funtów. Jak zaznaczają badacze, po imprezie ślubnej ubranie trafi do szafy lub zostanie wyrzucone.

"To marnostrawstwo - kosztowny i nieodpowiedzialny nawyk. Tony nadających się do użytku ubrań trafiają na wysypiska śmieci" - zauważają specjaliści.

Badanie wykazało również, że co czwarty Brytyjczyk czułby się "zakłopotany", gdyby ubrał ten sam strój na specjalną okazję więcej niż raz. W przypadku młodszych mieszkańców Wysp, odsetek takich osób wzrasta z 25 proc. do 37 proc.

Raport pojawił się kilka dni po tym, jak organizacja Oxfam rozpoczęła przygotowania do kampanii "Second-hand September", zachęcając ludzi do zobowiązania się, aby przez miesiąc nie kupowali żadnych nowych ubrań.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama