Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkańcy Anglii "ryzykują życiem" prowadząc niezdrowy styl życia

Mieszkańcy Anglii "ryzykują życiem" prowadząc niezdrowy styl życia
Za największy problem uznano ubogą w warzywa i owoce dietę, alkohol oraz papierosy. (Fot. Getty Images)
Znaczna większość mieszkańców Anglii funkcjonuje tak niezdrowo, że naraża na szwank własne życie - ostrzegają specjaliści. Jak wynika z rządowych statystyk, aż 9 na 10 osób ma przynajmniej jedno niezdrowe przyzwyczajenie.
Reklama

Palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, rezygnacja z warzyw i owoców, a także brak ruchu to najczęstsze słabości mieszkańców Anglii. Według raportu opublikowanego przez Krajowe Biuro Statystyczne (ONS), połowa dorosłych ma słabość do dwóch lub więcej czynników ryzyka.

“W 2017 roku z powodu chorób spowodowanych nadużywaniem alkoholu zmarło 7,7 tys. Brytyjczyków. Jest to odpowiednik 12,2 zgonów na 100 tys. osób – co daje wynik najwyższy od 2008 roku. Z wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa, najwyższy odsetek odnotowano w Szkocji" – przytacza wyniki BBC.

W dorocznym badaniu wzięto pod lupę styl życia 8 tys. dorosłych i 2 tys. dzieci. Po raz pierwszy porównano przyzwyczajenia nieletnich i rodziców.

“Okazało się, że dzieci rodziców z nadwagą są trzykrotnie bardziej narażone na otyłość” - informuje telewizja.

Dla Caroline Cerny z Obesity Health Alliance wyniki są dowodem, że na Wyspach problem niezdrowej wagi staje się coraz powszechniejszy.

“Dzieci są dziś bombardowane w sklepach promocjami niezdrowego jedzenia i napojów. Są wystawione na niezliczone reklamy śmieciowych produktów w internecie i telewizji” - zaznaczyła.

W raporcie nie brakuje jednak i dobrych wiadomości. W ciągu ostatnich 15 lat spadła liczba palaczy – z 27% do 17%. Spadło także ogólne spożycie alkoholu.

“Oznacza to, że obecnie najpowszechniejszym szkodliwym czynnikiem jest niedostarczanie sobie wystarczających porcji warzyw i owoców” - dodaje serwis.

Jak sugerują badania, pomimo powszechnego niezdrowego trybu życia, około 40% dorosłych nie wykazuje jeszcze oznak takich chorób jak nadciśnienie czy podwyższony cholesterol.

“Jednocześnie coraz zdrowsze są dzieci, a przynajmniej nie wykazują oznak ryzykownych zachowań. W ubiegłym roku papierosów spróbowało 5% 9-15-latków, podczas gdy jeszcze w 1997 było ich 19%. Odsetek sięgających po raz pierwszy po alkohol spadł z 45% w 2003 do 14% w 2017” - podsumowuje BBC.

 

  Komentarze


  • Znafca ekonomi
   5 grudnia 2018, 12:23

   Mieszkańcy Angli jako prawdziwi patrioci wiedzą jak bardzo kuleje angielska gospodarka i z troską o nią ,celowo skracają sobie życie,żeby odciążyć Revenue od płacenia emerytur,Z których to pieniędzy można utrzymać kolejne pokolenie nierobów na benefitach :-)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama