Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miasto z 33% imigrantów zorganizuje międzynarodowe przyjęcie świąteczne

Miasto z 33% imigrantów zorganizuje międzynarodowe przyjęcie świąteczne
Widok z zamku na główną ulicę Cahir. (Fot. Wikipedia)
Międzynarodowe przyjęcie świąteczne ma zostać zorganizowane w miasteczku, w którym jedna trzecia mieszkańców urodziła się poza Irlandią. Organizatorzy chcą pokazać imigrantom, że są ważną i mile widzianą częścią lokalnych społeczności.
Reklama

Przy wsparciu organizacji charytatywnej Together Ireland 8 grudnia odbędzie się w Cahir (hr. Tipperary) wydarzenie, którego celem jest dotarcie do przedstawicieli różnych narodowości.

“W Cahir Reaches Out chodzi o sprawienie, by mieszkańcy, którzy nie są Irlandczykami, czuli się mile widziani, a także, by wspólnie świętować ich kulturowy wkład w nowoczesną Irlandię” - przekazał Independent.ie.

W ramach wydarzenia odbędą się pokazy wypieków i gotowania, a także wspólne śpiewanie kolęd w różnych językach i specjalna parada flag główną ulicą miasta.

“Gdy urząd hrabstwa Tipperary i Tipperary Volunteer Centre skontaktowały się z nami w sprawie tej inicjatywy, byliśmy zachwyceni możliwością koordynowania jej. Jest to wspaniała okazja do łączenia ludzi. Wiele osób będzie w tym szczególnym świątecznym czasie z dala od rodzinnego domu, dlatego chcemy otoczyć ich przyjaźnią i wyciągnąć do nich rękę” - cieszy się Graham Clifford z Together Ireland.

Zamek w Cahir. (Fot. Getty Images)

Inne zaplanowane na ten dzień atrakcje to 5-kilometrowy międzynarodowy bieg świętych Mikołajów oraz uliczne występy wspierane przez Cahir Junior Choir i Cahir Comhaltas Group. Koncert kolęd w języku angielskim, irlandzkim, hiszpańskim, polskim i litewskim poprzedzi ceremonię zapalenia świątecznej iluminacji miasta.

Z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2016 roku wynika, iż liczące ok. 3,5 tys. mieszkańców miasteczko nad rzeką Suir ma 8. największy odsetek obcokrajowców w Irlandii. 1 tys. populacji Cahir pochodzi z 40 krajów świata.

Cahir leży na przecięciu głównych tras samochodowych z Dublina do Cork i Limericku do Waterford. W mieście znajduje się średniowieczny zamek.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama