Menu

Met Police: "Mamy spadek przestępczości w Londynie"

Met Police: "Mamy spadek przestępczości w Londynie"
Szefowa Metropolitan Police: "Każda śmierć jest czymś potwornym". (Fot. Getty Images)
30-procentowy wzrost liczby zatrzymań i przeszukiwań przyczynił się do zmniejszenia liczby przestępstw z użyciem przemocy w Londynie - poinformowała komisarz Metropolitan Police, Cressida Dick.
Reklama

Z opublikowanych wczoraj danych za rok 2018/19 wynika, że - w porównaniu z rokiem poprzednim - odnotowano o jedną czwartą mniej zabójstw. W przypadku osób poniżej 25. roku życia było też o 15 proc. mniej obrażeń związanych z atakami z użyciem ostrych narzędzi (spadek z 2 079 do 1 768).

"To zasługa ponad 170 tys. zatrzymań i przeszukań, które były bardzo skuteczne" - podkreśliła Cressida Dick, cytowana przez BBC.

W przypadku osób poniżej 25. roku życia było też o 15 proc. mniej obrażeń związanych z atakami z użyciem ostrych narzędzi. (Fot. Getty Images)

Komisarz Met Police dodała, że nastąpił "prawdziwy postęp" w walce z niespotykanym dotąd skokiem przemocy - szczególnie wśród młodych ludzi. Zdaniem Dick, przyczyny gwałtownej fali przestępstw były złożone, a "wielki problem" stanowiły narkotyki.

"Moja kluczowa miara zawsze dotyczyła osób poniżej 25. roku życia, zwłaszcza na ulicy, i mamy tutaj 15-procentowy spadek, czyli 311 mniej młodych ludzi padło ofiarą nożowników. Wciąż będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby redukować liczbę tych strasznych zbrodni" - dodała.

Cressida Dick podała najnowsze dane zaledwie kilka godzin po tym, jak 15-letni chłopiec został śmiertelnie ugodzony nożem w Hackney we wschodnim Londynie. "Liczby, podane w kontekście tego, co właśnie się wydarzyło, mogą wydawać się raczej zimne i bez emocji. Każda śmierć jest czymś potwornym" - podsumowała szefowa Metropolitan Police.

W ubiegłym roku brytyjska policja przyjęła prawie 22 tysiące zgłoszeń o atakach z użyciem noża. W 285 przypadkach skończyły się one śmiercią. 

  Komentarze
  • Mirek
   4 maja, 13:42

   Tance z protestujacymi pomogly. Teraz nalezaloby nozownikow glaskac po glowkach.

  • Czytelnik anonimowy
   4 maja, 18:18

   Police zaczyna sobie pochlebiać , a szajki dzikusów dalej siebie i innych dźgają . Statystyki wzrosną po 31 pażdziernika .... bo i nam zacznie sie obrywać .

  • Jasne
   4 maja, 22:54

   Angole to klamcy jakich malo,moze czas zeby UE sie ich pozbyla raz na zawsze ?!

  • Tottenham
   5 maja, 03:51

   Ta spadło z 1 głowy w miesiącu do 4 głów na weekend. Pały to jeszcze jak przejeżdzają po High Road Tottenham to sie z czarnuchami pozdrawiają gestami przyjaźni.

  • Jan
   5 maja, 08:26

   Sukces policji polega na tym ze nie chcą przyjmować zgłoszeń o przestępstwach i to tak poprawiaja statystyki. To teraz pewnie już nawet zgloszen o morderstwach nie przyjmują .

  • Grzegorz rozwadowski
   8 maja, 18:51

   ha ha ha ale sie usmialem

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.11.2019
  GBP 5.013 złEUR 4.292 złUSD 3.901 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama