Messi sent off as Athletic Bilbao sink Barcelona to win Spanish Super Cup

Athletic wcześniej trofeum zdobył w 1984 i 2015 roku. (Fot. Getty Images)
La Liga's Athletic Bilbao defeated Barcelona 3-2 and won the Spanish Super Cup while Lionel Messi was shown a red card for the first time in his Barca career.

Athletic w półfinale uporał się z mistrzem kraju - Realem Madryt. I to wyraźnie dodało drużynie skrzydeł. Piłkarze uwierzyli, że są w stanie pokonać znacznie wyżej notowany zespół i udowodnili to także w meczu o trofeum.

Barcelona wczoraj dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Obydwie bramki strzelił francuski napastnik Antoine Griezmann (40, 77), ale zawodnicy z Bilbao potrafili wyjść z opresji. Doprowadzili do remisu dzięki bramkom Oscara de Marcosa (42) i Asiera Villalibrego (90).

Bohaterem spotkania został Inaki Williams. To właśnie 26-letni Hiszpan trafił w czwartej minucie dogrywki i zapewnił drużynie trzeci w historii klubu Superpuchar.

Pod koniec spotkania czerwoną kartką za uderzenie łokciem został ukarany największy gwiazdor "Barcy" Argentyńczyk Lionel Messi.

Athletic wcześniej trofeum zdobył w 1984 i 2015 roku.