Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Memy przestają bawić. Facebook anuluje projekt LOL

Memy przestają bawić. Facebook anuluje projekt LOL
Koncern Zuckerberga (na zdj.) restrukturyzuje zespół, który pracuje przy produktach skierowanych do młodych ludzi. (Fot. Getty Images)
Facebook wstrzymuje prace nad młodzieżowym portalem z memami LOL i kładzie większy nacisk na rozwój komunikatora dla dzieci poniżej 13. roku życia o nazwie Messenger Kids, który został uruchomiony pod koniec 2017 r. - poinformował serwis CNet.
Reklama

Koncern Marka Zuckerberga obecnie restrukturyzuje również przeszło 100-osobowy zespół, który pracuje przy produktach skierowanych do młodych ludzi.

Według serwisu, aplikacja Messenger Kids, na której chce się skoncentrować Facebook, była wcześniej krytykowana przez psychologów dziecięcych i aktywistów działających na rzecz praw dziecka. Komunikator nastawiony na najmłodszych budzi zastrzeżenia przede wszystkim ze względu na kwestie ochrony prywatności. Krytycy aplikacji obawiają się również, że może się ona przyczyniać do rozwoju zaburzeń psychologicznych, takich jak zaniżone poczucie wartości, stany depresyjne oraz niezdrowe nawyki związane ze snem.

Facebook utrzymuje, że komunikator Messenger Kids jest bezpieczny. Koncern Marka Zuckerberga podkreśla, że aplikacja umożliwia komunikację jedynie z osobami zatwierdzonymi przez rodziców lub opiekunów dziecka. Program nie zawiera również reklam kierowanych do dzieci.

CNet podkreślił, że Facebook i inne firmy technologiczne (m.in. Snap, producent Snapchata) od dłuższego czasu konkurują o względy najmłodszych użytkowników i próbują przyciągnąć do siebie dzieci i młodzież. Serwis wskazał, że nastolatki nie tylko spędzają wiele czasu w mediach społecznościowych, ale są także przyszłymi odbiorcami reklam.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama