Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Meghan, Harry i "royal baby" będą płacić podatki w USA?

Meghan, Harry i "royal baby" będą płacić podatki w USA?
Meghan i Harry będą potrzebować dobrego księgowego, aby rozwiązać sprawy podatkowe księżnej w USA. (Fot. Getty Images)
Książę Harry, Meghan i ich dziecko prawdopodobnie będą musieli płacić podatki w USA. Siódme w kolejce do brytyjskiego tronu 'royal baby' będzie musiało rozliczać się z amerykańską skarbówką nawet z prezentów o wartości powyżej 2 100 dolarów.
Reklama

O podatkowym bólu głowy najpierw informowano odnośnie Meghan. Mimo tego, że księżna Sussex zamieszkała w UK, będzie musiała składać zeznania podatkowe w Stanach Zjednoczonych. Tak nakazuje amerykańskie prawo, każdy Amerykanin ma bowiem obowiązek płacenia podatków w USA bez względu na miejsce zamieszkania.

Książę Harry jako obywatel UK i poddany swojej babki - Elżbiety II - będzie zwolniony z płacenia podatków w Stanach Zjednoczonych, o ile oczywiście nie będzie się ubiegał o amerykańskie obywatelstwo.

"Nad dzieckiem Meghan i Harry'ego wisi natomiast groźba płacenia amerykańskiemu fiskusowi do czasu aż nowa księżniczka lub książę skończy 18 lat" - przekazuje telewizja CBS News. 

Meghan musi liczyć się z koniecznością płacenia podatków w USA, pomimo iż mieszka w UK. (Fot. Getty Images)

Księżna Meghan będzie musiała zgłaszać amerykańskiemu fiskusowi wszystkie posiadane zagraniczne aktywa o wartości powyżej 200 tysięcy dolarów oraz "spowiadać się" z otrzymanych prezentów, których wartość przekracza 15,7 tysięcy dolarów.

Już wiadomo, że zapłaci podatek za obrączkę z walijskiego złota, ślubne prezenty czy nowy dom w Windsorze.

Co więcej, Meghan będzie musiała pinformować urząd podatkowy w USA o wysokości dochodów swojego męża. Niektóre brytyjskie media podają, że Meghan musiałaby przedstawić dochody księcia Karola, od którego z Harrym otrzymują finansowe wsparcie, a nawet królowej Elżbiety II. 

Jedyną możliwością uniknięcia przez Meghan i jej dziecko płacenia podatków w USA byłoby zrzeczenie się przez księżną Sussex amerykańskiego obywatelstwa.

Złośliwi uważają, że być może ze względu na podatki w USA Meghan i Harry nie chcą prezentów dla dziecka, a w zamian proszą o wsparcie wskazanych przez nich fundacji. 

 

  Komentarze


  • Zabulka
   12 kwietnia, 13:41

   Do Zenon- szkoda mi ciebie czlowieku jadem okladasz ludzi jaki ty musisz byc nieszczesliwy...

  • Marek Staszek
   13 kwietnia, 00:17

   niech placa jak najwiecej !!!!!!!!!!!!! Nieroby z kasa musza placic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama