Media about the defeats of Real and Barcelona

Wczorajszy dzień był dużym zaskoczeniem dla fanów ligi hiszpańskiej. (Fot. Getty Images)
The two LaLiga giants both suffered unexpected defeats.

W 6. kolejce "Królewscy" przegrali u siebie z beniaminkiem Cadiz 0:1, a "Duma Katalonii" uległa na wyjeździe Getafe 0:1. Gola dla zespołu z Kadyksu strzelił Anthony Lozano w 16. minucie. Z kolei o zwycięstwie Getafe przesądził rzut karny, który wykorzystał Jaime Mata (56).

Hiszpańskie media nie mają wątpliwości po historycznej, pierwszej wyjazdowej wygranej Cadiz ze stołecznym rywalem: "Real płaci za swoją bierność" – to kolejny z tytułów. Dziennikarze podkreślają, że trener "Królewskich" Zinedine Zidane w przerwie dokonał aż czterech zmian. Kolejna sprawa to kontuzja lewego kolana Sergio Ramosa.

"Nie ma wytłumaczenia, trzeba przyjąć porażkę. Nie weszliśmy dobrze w mecz, było nam ciężko od samego początku i to skomplikowało naszą sytuację. Ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Na drugą połowę dokonaliśmy zmian i graliśmy trochę lepiej. Inna rzecz, że gdybyśmy w pierwszej połowie stracili dwa-trzy gole, nie moglibyśmy nic powiedzieć" – stwierdził Zidane na konferencji prasowej.

Pytany o stan zdrowia Ramosa, odpowiedział, że w niedzielę zostaną przeprowadzone badania. "Oby to było coś niewielkiego" – dodał.

Pierwszej porażki w sezonie doznali także zawodnicy Barcelony. Media zaznaczyły, że "Duma Katalonii" grała i nieskutecznie (dwa uderzenia w słupki), ale i bardzo rozczarowująco, np. brakowało strzałów.

Szkoleniowiec Barcy Ronald Koeman był niezadowolony z sędziowania, ale zaraz po spotkaniu starał się "ważyć" słowa.

Generalnie jednak nie brakowało komentarzy dotyczących agresywnej, wręcz na granicy przepisów gy Getafe. Eksperci przyznawali, że ten zespół mógł, a nawet powinien zakończyć mecz w osłabieniu.

W innych sobotnich meczach Granada pokonała 1:0 Sevillę (goście grali drugą połowę bez ukaranego czerwoną kartką Joana Jordana), zaś Celta Vigo uległa Atletico Madryt 0:2. Jednego z goli uzyskał Luis Suarez.

Komentatorzy podkreślają, że to pierwsza ligowa przegrana ekipy z Sewilli od ośmiu miesięcy.

We wtorek i środę najlepsze hiszpańskie kluby zaczną rywalizację w Champions League, we wtorek Sevilla zagra z Chelsea Londyn, Barcelona z Ferencvarosem, w środę Real z Szachtarem Donieck i Atletico z Bayernem Monachium, w składzie z Robertem Lewandowskim. Z kolei w sobotę (24 października) ligowy klasyk Barcelona - Real.