Menu

Media: Trzy osoby zginęły w wypadku kolejowym w Szkocji

Media: Trzy osoby zginęły w wypadku kolejowym w Szkocji
Wypadek miał miejsce w pobliżu miejscowości Stonehaven. (Fot. Twitter/@Orioles2306)
Do poważnego wypadku kolejowego doszło dzisiaj rano w północno-wschodniej Szkocji. Według niepotwierdzonych wciąż informacji, zginęły trzy osoby, w tym maszynista, a kilka zostało rannych.
Reklama

Wypadek miał miejsce w pobliżu miejscowości Stonehaven, która znajduje się ok. 15 km na południe od Aberdeen. Jak wynika z relacji mediów, pociąg szkockiego przewoźnika ScotRail, który rano wyjechał z Aberdeen do Glasgow, po drodze natknął się na torach na zwały ziemi zalegające tam wskutek ulewnych deszczy padających przez całą noc oraz dzisiaj rano.

Ponieważ pociąg nie mógł przejechać, zaczął się cofać, aby zmienić trasę, ale tam trafił na kolejne zwały osuniętej ziemi, po wjechaniu na które trzy z czterech wagonów składu się wykoleiły. Wagony zsunęły się z nasypu. Gęsty dym widoczny na nagraniach wideo sugeruje, że część pociągu się zapaliła.

Wiadomo, że pociągiem jechało 12 osób - sześciu członków załogi i sześcioro pasażerów. Na miejsce wypadku przyjechało ok. 30 pojazdów - karetek pogotowia, policji i straży pożarnej, a także przyleciało kilka helikopterów ratunkowych.

Na razie szkockie władze nie potwierdziły jeszcze ofiar śmiertelnych. Agencja prasowa PA podała, powołując się na źródła kolejowe, że zginęły trzy osoby, w tym maszynista, zaś jedna jest uważana za zaginioną.

Według wstępnych ocen, przyczyną wykolejenia się pociągu były fatalne warunki atmosferyczne, tym niemniej kwestią, która będzie wymagała dokładnego wyjaśnienia jest bardzo długi czas, jaki upłynął między wypadkiem a przekazaniem informacji o nim służbom ratunkowym - pociąg odjechał ze stacji Stonehaven o godz. 6:53 rano, a informację o wykolejeniu się pociągu kilka kilometrów dalej policja otrzymała o godz. 9:40.

"Ze smutkiem dowiaduję się o bardzo poważnym wydarzeniu w Aberdeenshire, a moje myśli są z wszystkimi dotkniętymi nim osobami. Moje podziękowania dla służb ratunkowych na miejscu zdarzenia" - napisał na Twitterze brytyjski premier Boris Johnson.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama