Menu

Media: Hotelowa kwarantanna w UK "będzie kosztować £1 000 za osobę"

Media: Hotelowa kwarantanna w UK "będzie kosztować £1 000 za osobę"
Samolot British Airways przelatujący nad hotelem Premier Inn w pobliżu lotniska Heathrow. (Fot. Getty Images)
Już dzisiaj brytyjski rząd zadecyduje, czy wprowadzić obowiązkową 'hotelową kwarantannę' dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii. Okaże się też, czy podróżni z własnej kieszeni będą musieli pokryć koszty takiej 10-dniowej izolacji, a te szacowanie są na ponad 1 000 funtów za osobę - informują brytyjskie media.
Reklama

Gabinet Borisa Johnsona omawiał dziś rozwiązanie, które ma pomóc w zmniejszeniu ryzyka importu nowych szczepów wirusa z zagranicy. Wdrożenie takiego systemu może zająć do trzech tygodni, a podróżni będą musieli zapłacić za 10-dniową hotelową izolację z własnej kieszeni - informuje "The Times".

Według doniesień mediów, minister spraw wewnętrznych Priti Patel i minister zdrowia Matt Hancock naciskają na obowiązkową kwarantannę w hotelach dla wszystkich przybywających. Jednak premier Johnson i szef resortu transportu Grant Shapps opowiadają się za tym, aby była ona obligatoryjna jedynie dla podróżnych powracających z krajów, w których wykryto bardziej zaraźliwe szczepy wirusa, czyli z Brazylii i RPA.

System "hotelowej kwarantanny" jest już stosowany w Australii, Nowej Zelandii i Tajlandii. Podróżni przybywający do tych krajów muszą pokryć koszty takiej izolacji z własnej kieszeni, przy czym za 14-dniowy pobyt np. w australijskim hotelu osoba dorosła musi zapłacić aż 1 692 funtów.

Jednak dane dotyczące sytuacji epidemicznej w tych państwach wskazują na to, że taka strategia przynosi efekty: Australia nie odnotowała żadnego nowego przypadku Covid-19 przez ostatnie siedem dni, podczas gdy Nowa Zelandia była wolna od koronawirusa przez dwa miesiące, aż do wykrycia jednego przypadku w zeszłym tygodniu.

Najnowsze rozwiązanie dotyczące kwarantanny z zadowoleniem przyjęła branża hotelarska, która oświadczyła, że jedyne na co teraz czeka, to na "zielone światło od brytyjskiego rządu". 

Jednak sektor lotniczy, w tym organizacje Airport Operators Association i Airlines UK, ostrzegają, że nowe przepisy będą "katastrofalne" dla branży. "Zagrożą dostawom podstawowych towarów, dziesiątkom tysięcy miejsc pracy oraz wielu przedsiębiorstwom zależnym od lotnictwa. Rząd nie może osiągnąć swoich globalnych aspiracji bez linii lotniczych i portów" - napisano w oświadczeniu.

Czytaj więcej:

Pacjenci w UK mogą być przenoszeni do hoteli, by zwolnić łóżka w szpitalach

W UK "hotelowa kwarantanna" dla podróżnych? Rząd to rozważa

Media: Boris Johnson da zielone światło "hotelowej kwarantannie"

  Komentarze
  • Celestyn76
   27 stycznia, 08:48

   Kolejny kretynski pomysl karlicy swinskiego blondyna i tego trzeciegonprzyglupa juz widze te tlumy walace do little Britain zeby zamieszkac w jakies klaustrofobicznej norze

  • Yola Q
   27 stycznia, 08:59

   Nareszcie rzad zaczal powaznie myslec,bez radykalnych krokow ten kraj nie wyjdzie z pandemii a ludzie beda masowo umierac

  • Denis
   27 stycznia, 09:29

   złodziej szuka kasy którą roztwonił przez brexit a tu trzeba oddać do EU 40 bln euro, kużwa no!

  • Do Denis
   27 stycznia, 10:16

   Nie zlodzieje. Tylko prawidlowo robia. W koncu wszyscy beda siedziec na tylkach a nie latac.

  • Tylkopytam
   27 stycznia, 10:16

   Czy importowanie nowych szczepów debilizmu opłaca sie naszej brytyjskiej gospodarce? Czy jestesmy w stanie to dźwignąć?

  • Do płaczących
   27 stycznia, 10:32

   Nie chcesz płacic, nie lataj. To proste.

  • ASASVJ
   27 stycznia, 11:31

   I bardzo dobrze siedzieć na tyłku a nie latać

  • RobertL
   27 stycznia, 12:50

   Bardzo dobrze skończy się latanie bez celu

  • TeJot
   27 stycznia, 15:21

   Przecież ta hotelowa kwarantanna będzie dla osób które nie mają mieszkania w UK. To po co ten krzyk?

  • SPRAWIEDLIWY
   27 stycznia, 16:33

   Szczepionka, która nie jest skuteczna na kolejne mutacje. Testy obowiązkowe dla podróżujących (znajomy zapłacił £600 za 4 osoby za PCR test) jadąc samochodem przez tunel do Polski na Święta Bożego Narodzenia. Fabryki powstające w 2 tygodnie produkujące środki sanitarne. Nie zdziwi mnie już jakikolwiek kolejny nowy pomysł czy projekt tak jak ten z kwarantanną hotelową, tylko po aby rozszerzyć biznes oparty na nadinterpretacji sytuacji pandemii na potrzeby rządu. Kolejny projekt zapewne po upadku linii lotniczych - tanie przejęcie linii... Na rynku zostaną tylko wielcy pojedynczy gracze...

  • #R qanon
   27 stycznia, 16:39

   Żydzi też byli trzymani w gettach pod pretekstem tyfusu, historia zatoczyła koło

  • Justa
   27 stycznia, 16:52

   Dla wszystkich jest tak kwaratanna bez znaczenia czy masz ty mieszkanie czy nie

  • Czn
   27 stycznia, 17:08

   Patrząc na komentarze wydaje się że u wielu komentujących wysokość IQ jest niższa od średniej afrykańskiej.

  • JoBo
   27 stycznia, 19:34

   Do Denis. Nie 40 bilionów, tylko 40 miliardów.

  • Yogi
   27 stycznia, 19:47

   @Yola Q. Co za bzdury piszesz ? Co to znaczy " ludzie będą MASOWO umierać " ? 100 tysiecy tak Cię zaślepiło ? Potrzeba 660 lat, żeby wymarła na koronawirusa cała Wielka Brytania. Pod warunkiem, że nikt się nie urodzi. Taka to tzw. pandemia. Wydaje mi się, że szybciej, MASOWO wymarly dinozaury na Ziemi !? A po Twoim wpisie, widzę, że MASOWO przybywa ludzi nie potrafiących liczyć.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama