Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Media: Brytyjscy eurosceptycy mogą torpedować ratowanie UE

Media: Brytyjscy eurosceptycy mogą torpedować ratowanie UE
Plan opóźnienia Brexitu "nie będzie przychylnie odbierany we wszystkich stolicach". (Fot. Getty Images)
Portugalskie i hiszpańskie media twierdzą, że prowadzone przez szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska próby poszukiwania sojuszników dla planu opóźnienia Brexitu mogą doprowadzić do utrzymania w PE wrogich Unii brytyjskich ugrupowań.
Reklama

Wskazują, że partie te, wchodząc po majowych wyborach do PE, mogą torpedować próby ratowania UE.

Dziennikarze portugalskiej telewizji RTP przypominają, że brytyjscy politycy od lat przewodzą grupie najbardziej niechętnych Unii deputowanych Parlamentu Europejskiego. Wskazują, że w ostatnich latach do grona eurosceptyków dołączyła nawet z zasady proeuropejska Partia Pracy.

"Od czasu kiedy Jeremy Corbyn stanął na czele laburzystów Partia Pracy wyraźnie wyłamuje się z polityki służącej integracji europejskiej. On sam zrobił niewiele, aby utrzymać Wielką Brytanię wewnątrz UE" - oceniła telewizja RTP.

W ostatnich latach do grona eurosceptyków dołączyła nawet z zasady proeuropejska Partia Pracy. (Fot. Getty Images)

Z kolei lizboński dziennik "Diario de Noticias" wskazuje, że zapowiadający rundę spotkań z europejskimi przywódcami Donald Tusk może dla swojego projektu "wydłużenia Brexitu" nie znaleźć wystarczającego zrozumienia wśród państw UE.

Gazeta przypomina, że plan "opóźnienia Brexitu" nie będzie przychylnie odbierany we wszystkich stolicach, szczególnie tych, które skorzystały na zapowiedzi wycofania się Wielkiej Brytanii z UE lub są sceptyczne wobec możliwości pozostania Londynu w Unii.

Lizboński dziennik przypomina o uruchomionym w piątek przez rząd Antonia Costy programie "Brelcome", służącym do promowania Portugalii wśród Brytyjczyków, jako miejsca ich zamieszkania po Brexicie.

Z kolei madrycki "El Pais" wskazuje, że plan Tuska, polegający m.in. "na przekonaniu Berlina i Paryża do przedłużenia Brexitu" o 12-21 miesięcy, niesie ze sobą opcję udziału brytyjskich ugrupowań politycznych w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Hiszpańska gazeta przestrzega, że umożliwienie obywatelom Wielkiej Brytanii wyboru eurodeputowanych umożliwi zapewne wejście do PE nieprzychylnych ratowaniu Unii Europejskiej polityków z Wysp, w szczególności Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

"Bruksela nie życzy sobie aby tacy deputowani mogli wpływać na decyzje tak istotne dla najbliższej kadencji PE, jak wybór jego przewodniczącego, czy szefa Komisji Europejskiej" - podsumował "El Pais".

 

  Komentarze


  • .leon
   19 marca, 10:40

   UK powina opuscic 29 Marca UE i kropa koniec z tym bezmyslnym Brexsitem niech Anglia sie odpimpa bo nic dobrego nie wnosi oprucz zwiaskow homo nie wiadomo.

  • Marcin
   19 marca, 13:30

   Zaraz zaraz. Nie życzy sobie (EU) kogoś w tym swoim urojonym europarlamencie? Ja rozumiem, że czczenie Spinellego i Marksa wpływa na mózg nieodwracalnie, ale to dziwnie brzmi w ustach ultrasów demokracji. To znaczy, że boją się, że ludzie wybiorą antyunijne ugrupowania? :D Mają do tego prawo. Chyba, że jest tak, że demokracja demokracją, ale ma być tak jak MY chcemy. Cóz, a na koniec powiem, że "UWAŻAM, ŻE UNIA POWINNA ZOSTAĆ ZNISZCZONA" :) i dopowiem, wróćmy do EWG. Pozdrawiam.

  • Jaś
   19 marca, 14:00

   .leon ile ty klas skończyłeś ?

  • Przemko
   19 marca, 18:48

   Marcin- dokładnie! LOL. ta tęczowa bolszewia wycierająca sobie mordy tzw. demokracją (systemem, gdzie rządzą co do zasady smarkacze, baby i gołodupcy) jak tylko poczuła, że wkurzeni NORMALNI ludzie, tym razem ruszą tyłki pójdą zagłosować - już przestała kochać demokratyczne wybory'.aj waj panie timor! aj waj panie co się nazywasz jak piecyk! aj waj panie co się nie mogę doczekać, aż cie zobaczę w więziennych kalesonach zeznającego w sprawach afer kosztujących polskiego podatnika grube miliardy! aj waj - panie guju przez H! taka ładna UNIA była, tyle można było zeżreć i wypić na koszt podatnika

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.06.2019
  GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

  Sport


  Reklama