Medal Polskiego po wygranej z wicemistrzem olimpijskim

Polski ma medal w kieszeni. (Fot. Getty Images)
Mateusz Polski (64 kg, Róża Karlino) awansował do półfinału i zapewnił sobie medal mistrzostw Europy w boksie, które odbywają się w Charkowie. W 1/4 finału polski bokser wygrał z wicemistrzem igrzysk w Rio Azerem kubańskiego pochodzenia Lorenzo Sotomayorem Collazo.

Polski zwyciężył zdecydowanie na punkty - 30:24, 30:24, 30:24, 29:27, 30:25.

W wieczornej serii dzisiejszych walk drugi z biało-czerwonych Damian Kiwior (69 kg, Tiger Tarnów) spotka się z Mołdawianinem Vasilim Belousem.

Tylko dwaj podopieczni trenera reprezentacji Karola Chabrosa zakwalifikowali się do 1/4 finału, co jednocześnie dało im kwalifikację na mistrzostwa świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu. W ukraińskim turnieju startowało 10 (komplet) polskich pięściarzy.

Dwa lata temu w bułgarskim Samokowie srebrne medale ME zdobyli Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). W Charkowie rywalizował tylko ten drugi, lecz nie wygrał żadnej walki.