Mecze w LM bez niespodzianek. Real i Manchester City w 1/4 finału

Manchester City (niebieskie stroje) cieszy się z czwartego z rzędu awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. (Fot. Getty Images)
Real Madryt i Manchester City awansowały wczoraj do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Hiszpański klub wygrał 3:1 z Atalantą Bergamo, a 'The Citizens' pokonali Borussię Moenchengladbach 2:0

W barwach "Królewskich" 70. bramkę w Champions League strzelił Karim Benzema. Francuski napastnik goni w tym zestawieniu m.in. Roberta Lewandowskiego, który tych trafień ma 72. Wczoraj Benzema zdobył gola w 34. minucie po podaniu Luki Modrica.

Ten wynik (1:0) utrzymał się do 60. minuty. To właśnie na pół godziny przed końcem spotkania rzut karny wykorzystał Sergio Ramos, a w 85. minucie podwyższył Marco Asensio. Jedynego gola dla rywali zdobył w 83. minucie Luis Muriel.

Z kolei Borussię Moenchengladbach pogrążyli... dawni koledzy z Bundesligi. Już w pierwszej połowie gole zdobyli były zawodnik Werderu Brema i VfL Wolfsburg Belg Kevin de Bruyne (12. minuta) oraz znany z występów w Borussii Dortmund Ilkay Guendogan (18.).

Mecz odbył się na neutralnym terenie w Budapeszcie - podobnie zresztą jak i pierwsze spotkanie, zakończone zwycięstwem Manchesteru 2:0. Powodem tej decyzji były obostrzenia pandemiczne i wynikający z nich obowiązek kwarantanny po powrocie z Wysp Brytyjskich do Niemiec.

Z kolei Manchester City, który prowadzi kataloński szkoleniowiec Pep Guardiola cieszy się właśnie z czwartego z rzędu awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tym razem zawdzięcza to przede wszystkim znakomicie ustawionej obronie. Napastnicy różnych drużyn bramkarza "The Citizens" nie mogą pokonać już od 705 minut.

W poprzednim tygodniu w czołowej ósemce zameldowały się Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, FC Porto, które wyeliminowało Juventus Turyn, Liverpool, a także Paris Saint-Germain, który w dwumeczu okazał się wyraźnie lepszy od Barcelony.

Pozostały już zatem tylko dwie niewiadome. Ostatnie rozstrzygnięcia padną dzisiaj. Bayern Monachium zagra z Lazio Rzym (4:1 w pierwszym meczu), a Chelsea Londyn zmierzy się z Atletico Madryt (1:0).

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek, a mecze tej fazy mają się odbyć 6-7 i 13-14 kwietnia. Finał obecnej edycji LM rozegrany zostanie 29 maja w Stambule.