Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

McLeish nie jest już trenerem Szkotów

McLeish nie jest już trenerem Szkotów
McLeish nie jest już trenerem szkockich piłkarzy. (Fot. Getty Images)
Alex McLeish został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Szkocji - poinformowała tamtejsza federacja. Decyzja została podjęta niespełna miesiąc po rozczarowującym starcie drużyny w eliminacjach Euro 2020.
Reklama

60-letni McLeish, w przeszłości znany piłkarz reprezentacji Szkocji, prowadził narodowy zespół od lutego 2018 roku, gdy zastąpił Gordona Strachana.

W marcowych spotkaniach grupy I eliminacji Euro 2020 jego podopieczni przegrali na wyjeździe z Kazachstanem 0:3 i wygrali z 2:0 San Marino, klasyfikowanym na ostatnim miejscu w światowym rankingu.

Łącznie McLeish prowadził zespół w 12 meczach, odniósł pięć zwycięstw i poniósł siedem porażek.

"Decyzja został podjęta dopiero po pełnym rozważeniu przez zarząd, a także po szczerej oraz pełnej szacunku rozmowie między mną i Alexem w tym tygodniu" - oświadczył dyrektor wykonawczy szkockiej federacji Ian Maxwell.

"Ostatecznie, występy i wyniki jako całość w ciągu roku, a w szczególności sposób porażki w Kazachstanie, nie wskazywały na oczekiwane postępy drużyny, która według nas jest w stanie osiągnąć więcej" - dodał.

Na razie nie podano nazwiska następcy. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama