Menu

McDonald's i Burger King rezygnują z plastikowych zabawek

McDonald's i Burger King rezygnują z plastikowych zabawek
Zmiany w sieciach Burger King w UK obowiązują już od dziś. (Fot. Getty Images)
Sieci McDonald's i Burger King w Wielkiej Brytanii chcą przyłączyć się do walki o ochronę środowiska i zapowiedziały, że brytyjscy konsumenci nie będą mieli już możliwości otrzymania wykonanej z plastiku zabawki. Nieekologiczne dodatki do zestawów zostaną tym samym zastąpione alternatywnymi gadżetami - zabawkami z drewna, książkami bądź owocami.
Reklama

Zmiany w restauracjach Burger King zaczynają obowiązywać już od dzisiaj i eksperci spodziewają się, że do środowiska nie trafi dzięki temu 320 ton plastikowych odpadów. "To krok we właściwym kierunku. Jeśli konkurenci zaczną nas naśladować, będzie to coś pozytywnego" - przekazał Alasdair Murdoch, dyrektor generalny Burger King w UK. 

W sieci Burger King pojawią się również specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucić stare, plastikowe zabawki. Wszystkie trafią następnie do recyklingu, a z pozyskanych surowców sieć zamierza budować nowe place zabaw.

McDonald's z kolei zamierza wprowadzać zmiany stopniowo, ponieważ obawia się utraty części klientów. Od przyszłego roku będzie można zamienić zabawkę w zestawach Happy Meal na owoce, a od 2021 r. na książkę.

McDonald's chce dać swoim klientom wybór, zanim podejmie ostateczną decyzję. (Fot. Getty Images)

"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mogą nie chcieć plastikowej zabawki w Happy Meal, ale wiemy również, że te zabawki zapewniają frajdę wielu rodzinom i dzieciom. Właśnie dlatego przeprowadzimy próby, aby dać naszym klientom wybór" - przekazał rzecznik prasowy McDonald's.

"Ważne jest, abyśmy rozumieli, czego oczekują nasi klienci i wiele się dowiemy sprawdzając, czy wybiorą torebkę z owocami czy książkę zamiast zabawki" - dodał.

McDonald's jednocześnie zwrócił uwagę, że jako jedna z pierwszych sieci restauracji usunęła plastikowe słomki czy pokrywki na lody, co pozwoliło oszczędzić ponad 1 000 ton plastiku w skali zaledwie jednego roku.

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   19 września, 16:02

   Ten kraj upada . I dobrze im tak.

  • Kakadu
   19 września, 16:44

   Dlaczego upada? Bo dbamy o srodowisko? Sam upadles - na glowe chyba. Co do tematu - bardzo dobrze, moje dzieciaki nie chca tego badziewia, woleliby kod fo PlayStore, Microsoft czy na Amazon Kindle chocby i na £1, bylby cashback przynajmniej.

  • Docent piotr
   19 września, 21:25

   50 lat za pozno niestety, 2 late

  • Ja
   19 września, 22:02

   A ja czekam z niecierpliwoscia na czas kiedy ci wszyscy dbajacy o srodowisko, pieski, kotki, kurki, swinki itp. itd... zaczna dbac o ludzi. Ale szczerze watpie ze doczekam takich czasow. Chcialabym uslyszec np. ze McDonald karmi glodne dzieci albo Amazon dba o swoich pracownikow albo obroncy zwierzat postaraja sie chocby o czyste pomieszczenia do zamieszkania dla bezdomnych...tak wiem... juz sie obudzilam. Nierealne w dzisiejszym swiecie. Dlatego nie jadam w McDonaldzie, nie kupuje w Amazonie, o zwierzeta sama dbam we wlasnym domu i jem kurki i swinki:)

  • THC
   20 września, 12:17

   Bardzo dobrze. Trzeba walczyc o czystosc srodowiska. Wazne zeby zaczac od samego siebie i segregowac smieci. Panowie z plecakami, tez powinni segregowac puste puszki po piwie, butelki po wodce, a nie zostawiac tam gdzie sporzywacie alkohol. hue hue hue :D

  • Kakadu
   20 września, 12:42

   do "ja" - jesli dbam o srodowisko, to dbam o ludzi, rowniez o glodne dzieci i Ciebie. Wybory prywatnych przedsiebiorstw naleza do nich. Jesli firma o mnie nie dba, to z niej odchodze. Podnoszenie samooceny, wartosci czy pewnosci danej osoby nie jest zadaniem firmy, ale tej osoby. Jesli osoba nie godzi sie na takie traktowanie, moze odejsc, jesli nie widzi szanys odejscia, po cichu si rozwija i odchodzi kiedy jest gotowa. Prosci, roszczeniowi ludzie tego nie widza, ze problemu glodnych dzieci nie rozpoczal McD ani Amazon.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama