Mbappe opuści dwa mecze. Neymar zagrożony karą

Obaj zawodnicy narobili sobie (i drużynie) kłopotów. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe nie zagra w dwóch najbliższych meczach Paris Saint-Germain z powodu brutalnego faulu, jakiego dopuścił się w finale piłkarskiego Pucharu Francji - ogłosiła dzisiaj tamtejsza federacja.

Mbappe został odsunięty łącznie od trzech meczów, ale na poczet kary zaliczono mu absencję 30 kwietnia w zaległym spotkaniu ligowym z Montpellier, przegranym przez PSG 2:3.

Dwa dni wcześniej młody napastnik niebezpiecznie kopnął w kolano zawodnika Rennes Damiena Da Silvę w dogrywce finału Pucharu Francji, za co otrzymał czerwoną kartkę. Tamto spotkanie paryżanie również przegrali (2:2, 5-6 w karnych).

Jego klubowemu koledze Neymarowi grozi natomiast kara za niesportowy gest. Gdy Brazylijczyk wchodził z drużyną na trybunę Stade de France, aby odebrać nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w Pucharze Francji, popchnął jednego z prowokujących go kibiców Rennes. Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna.

Paris Saint-Germain ma już zapewniony tytuł mistrza Francji, a do zakończenia rozgrywek pozostały cztery kolejki spotkań. Mbappe zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 30 bramek.