Menu

Mbappe o igrzyskach w Tokio: "Chcę tam zagrać"

Mbappe o igrzyskach w Tokio: "Chcę tam zagrać"
Mbappe to mistrz świata z ubiegłego roku i król strzelców ostatniego sezonu francuskiej ekstraklasy. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe chciałby w przyszłym roku wystąpić zarówno w piłkarskich mistrzostwach Europy, jak i igrzyskach olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się zaledwie 12 dni po finale Euro 2020. Przeciwko takiemu rozwiązaniu jest klubowy trener Francuza z Paris Saint-Germain Thomas Tuchel.
Reklama

"Trójkolorowi" prawo występu w olimpijskim turnieju zapewnili sobie dzięki awansowi do półfinału rozgrywanych we Włoszech młodzieżowych mistrzostw Europy.

20-letni Mbappe nie występuje w tej drużynie, gdyż regularnie gra już w "dorosłej" reprezentacji Francji. W igrzyskach nie zajmowałby natomiast żadnego z trzech miejsc przeznaczonych ewentualnie dla zawodników starszych niż 23 lata, gdyż mieściłby się ciągle w tym limicie.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020, a 12 dni wcześniej na Wembley w Londynie ma się odbyć finał mistrzostw Europy. Przeciwko występowi Mbappe w obu tych imprezach jest szkoleniowiec PSG Tuchel. Szef francuskiej federacji piłkarskiej Noel Le Graet zaznaczył jednak w wywiadzie dla "Le Parisien", że decyzja o składzie drużyny olimpijskiej będzie należeć do jej trenera Sylvaina Ripolla.

Mbappe, mistrz świata z ubiegłego roku i król strzelców ostatniego sezonu francuskiej ekstraklasy, nie grał nigdy w reprezentacji do lat 21. Ma za sobą występy w zespołach juniorskich do lat 17 i 19. W drużynie narodowej, w której zadebiutował w 2017 roku, w 33 spotkaniach uzyskał 13 goli.

W jutrzejszych półfinałach MME "Trójkolorowi" zagrają z Hiszpanią, a Niemcy z Rumunią.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama