Menu

May pochwaliła wojsko za obronę przed Rosją w świątecznym orędziu

May pochwaliła wojsko za obronę przed Rosją w świątecznym orędziu
Premier podkreśliła, że brytyjska armia "nadal pokazuje, dlaczego jest najlepsza na świecie". (Fot. Getty Images)
Premier Theresa May w swoim świątecznym przemówieniu pochwaliła pracę brytyjskich sił zbrojnych - szczególnie w Syrii i po ataku chemicznym na byłego rosyjskiego szpiega w Salisbury.
Reklama

Premier podkreśliła, że brytyjska armia "nadal pokazuje, dlaczego jest najlepsza na świecie". "Wojsko Zjednoczonego Królestwa odegrało istotną rolę począwszy od zaprowadzenia porządku po ataku z wykorzystaniem paraliżującego środka Nowiczok na ulicach Salisbury, poprzez obronę naszych wód i nieba przed wtargnięciem Rosji" - zaznaczyła May.

Dodała, że brytyjska armia, wraz z amerykańskimi i francuskimi sojusznikami, wysłała wiadomość do reżimu Assada w Syrii "że Wielka Brytania nie będzie stać z boku, gdy wykorzystywana jest broń chemiczna - tak jak to było w kwietniu, gdy reżim uderzył w wiele rodzin, w tym małe dzieci".

"Teraz, u progu nowego roku czekają nas nowe wyzwania. Ale wiem, że nadal będziecie je realizować w taki sam sposób - z odwagą, determinacją, wytrwałością, pomysłowością" - dodała May.

Jeremy Corbyn złożył hołd tym, którzy naśladują dobrego Samarytanina. (Fot. Getty Images)

Tymczasem przywódca Partii Pracy, Jeremy Corbyn złożył hołd tym, którzy naśladują dobrego Samarytanina.

"Czy to ludzie, którzy pomagają w schroniskach dla bezdomnych, oferując nocleg i posiłek tym, którzy chcą uciec przed mrozem i spaniem pod gołym niebem. Albo ci, co zapewniają, że banki żywności są pełne. Czy może ochotnicy, zbierający pieniądze dla uchodźców, którzy musieli uciekać przed wojną. To są ludzie, którzy nie przejdą obok nikogo obojętnie. (...) Dzięki nim, mam pewność, że możemy zbudować społeczeństwo, które jest dla wszystkich" - oświadczył Corbyn.

 

  Komentarze


  • Lolo
   25 grudnia 2018, 09:06

   Oczywiście ich wojsko najlepsze jak wszystko ,piorą im banie od dziecka że są najlepsi na świecie we wszystkim ,no jakie trzeba mieć ego żeby się nazwać Great

  • Emigrant
   25 grudnia 2018, 10:42

   Jak na nią patrzę to mi się nie dobrze robi ,ona jest taka tempa jak paczka gwoździ. A z brexitu to takie szambo ze jusz nikt nie wie na jakich zasadach Mają wyjść, a sama zmienia zdanie co 5 minut .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama