Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

May apeluje do Izby Gmin: "Poprzyjcie umowę ws. Brexitu"

May apeluje do Izby Gmin: "Poprzyjcie umowę ws. Brexitu"
May: "Teraz nadszedł moment, w którym posłowie muszą podjąć decyzję". (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May wezwała wczoraj posłów zasiadających w Izbie Gmin do zrealizowania podjętej w referendum z 2016 roku decyzji o wyjściu z Unii Europejskiej. Oceniła, że opinia publiczna jest zmęczona przeciągającymi się dyskusjami o Brexicie.
Reklama

Przemawiając na koniec kolejnego dynamicznego dnia w brytyjskiej polityce, w którym złożyła wniosek o trzymiesięczne opóźnienie Brexitu, szefowa rządu przypomniała, że "minęły niespełna trzy lata, odkąd opinia publiczna zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej", co "było największym demokratycznym wyrazem woli w historii naszego kraju". "Objęłam stanowisko na podstawie obietnicy, że zrealizuję ten werdykt" - podkreśliła.

May tłumaczyła, że "przez dwa lata od uruchomienia procesu wyjścia z UE posłowie nie byli w stanie zgodzić się na temat tego, w jaki sposób chcą wdrożyć decyzję o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty", co doprowadziło do konieczności opóźnienia Brexitu, który miał nastąpić 29 marca. Jak zaznaczyła, jest to dla niej źródłem "znacznego, osobistego żalu" wobec posłów.

Zwracając się jednak bezpośrednio do wyborców, premier oświadczyła, że jest "absolutnie pewna jednej rzeczy: że wy, opinia publiczna, macie dość". "Jesteście zmęczeni tymi wewnętrznymi walkami, politycznymi gierkami, używaniem tajemniczych procedur i tym, że posłowie nie mówią o niczym innym niż o Brexicie, kiedy wy macie realne obawy dotyczące szkół dla swoich dzieci, publicznej służby zdrowia czy wzrostu liczby przestępstw z użyciem noża. Chcecie, żeby ten etap się wreszcie skończył - ja się z wami zgadzam i jestem po waszej stronie" - tłumaczyła.

Jak podkreśliła, "teraz nadszedł moment, w którym posłowie muszą podjąć decyzję", bo "dotychczas robili wszystko, co tylko możliwe, aby uniknąć wyboru", decydując "jedynie o tym, czego nie chcą".

"Będę jednak nadal pracować dzień i noc, aby uzyskać poparcie Partii Konserwatywnej, Demokratycznej Partii Unionistów i innych dla tego projektu umowy" - zapowiedziała, podkreślając jednak, że "nie jest gotowa, aby opóźnić Brexit dalej niż do 30 czerwca".

 

  Komentarze


  • Masakra
   21 marca, 13:22

   Ta baba jest jeb...nieta 3 razy glosowac nad umowa jedna i ta sama nie zdziwię się jak ja poraz trzecie odrzuca i Anglia wyjdzie na twardo a wszystko dzięki Teresce ciekawe czy za rok po twardym brexicie tak będzie szczekała jak wszystko zdrożeje o 100% szkoda słów na te babsko

  • Robi
   21 marca, 13:33

   Anglia to posmiewisko globalne "papierowy tygrys" zniszczyli juz gospodarke i chca ja zniszczyc jeszcze bardziej ta ciemna May nie widzi skudkow jakie wywoluje Brexsit. Pitoli ludziom ze wypelnia wole ludu tylko cimny lod Brytyjski nie wiedzial jakie beda konsekwencje Brexsitu bo skorumpowany rzad Londynu o tym nie powiedzial.

  • Jacob Rees-Mogg
   21 marca, 14:20

   Brexit znaczy Brexit. No-Deal zamienimy w sukces. Przecież Europa potrzebuje nas bardziej niż my jej. Już niedługo będą nas leczyli lekarze z Indii. Jednorożce będą wreszcie biegać wolno. Bezrobotni będą mogli pójść do pracy na zmywaku bo emigranci ci z UE wyjadą. Będziemy mieli niebieskie okładki do paszportów. W VIII wieku bez samochodów sobie nawet dobrze radziliśmy .

  • Przemko
   21 marca, 17:09

   Dlaczego nie podała się do dymisji po haniebnej porażce w 1ym głosowaniu? Aż tak baba kocha władze? Po 2.5 roku "negocjacji" podpisała tragiczne dla uk porozumienie, a potem stroi fochy, bo posłowie nie chca tego gniota. Tragiczne babsko. I chyba nadal żyje mrzonkami o potędze imperium - ale jest rok 2019 a nie 1819, głupia babo.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.06.2019
  GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

  Sport


  Reklama