Menu

Matka zaginionej dziewczyny uderza w rząd i McCannów

Matka zaginionej dziewczyny uderza w rząd i McCannów
Zaginione Charlene Downes i Madeleine McCann. (Fot. Wikipedia/Getty Images)
53-letnia Karen Downes, której córka zniknęła bez śladu 15 lat temu, w ostrych słowach skrytykowała brytyjski rząd za przekazanie kolejnych pieniędzy na kontynuowanie śledztwa ws. zaginionej Madeleine McCann.
Reklama

Charlene Downes miała 14 lat, gdy zaginęła 1 listopada w 2003 roku w Blackpool. Istniały nawet obawy, że jej ciało zostało poćwiartowane i dodane do kebabów w mieście Lancashire.

W 2007 r. na krótki czas aresztowano właściciela budki z kebabem oraz jego współpracownika, posądzanego o pomoc w ukryciu ciała. Jednak w 2008 roku obaj mężczyźni otrzymali 250 tys. funtów zadośćuczynienia za niesłuszne oskarżenie - informuje "Metro".

"Jestem zła, że Charlene i wiele innych dzieci zostają zapomniane. Madeleine nawet nie zaginęła w Wielkiej Brytanii. To tak naprawdę sprawa portugalskiej policji, ale pieniądze na jej poszukiwania i tak wciąż się pojawiają" - żali się Karen Downes. Według kobiety, jej rodzina została zignorowana, ponieważ wywodzi się z klasy robotniczej.

Wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że przekazuje kolejne £150 tys. na śledztwo ws. Maddie, które do tej pory kosztowało prawie £12 milionów.

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku, podczas wakacji z rodzicami i rodzeństwem w portugalskim Praia da Luz. W maju br., w dniu 15. urodzin Maddie, jej rodzice opublikowali przejmujący wpis: "Kochamy cię i czekamy na ciebie. Nigdy się nie poddamy".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama