Martin Odegaard, Real Sociedad Beat Mirandes in Leg 1 of Copa del Rey Clash

W dziewiątej minucie rzut karny wykorzystał Mikel Oyarzabal - na zdj. po prawej. (Fot. Getty Images)
Real Sociedad moved one step closer to the Copa del Rey final Thursday, beating Mirandes 2-1 in the first leg of their semi-final tie. Mikel Oyarzabal and Martin Odegaard got the goals for the Txuri Urdin in the first half. Matheus scored for Mirandes.

Gospodarze, zgodnie z przewidywaniami, szybko uzyskali prowadzenie - w dziewiątej minucie rzut karny wykorzystał Mikel Oyarzabal. W 39. minucie wyrównał Matheus Aias, 23-letni napastnik, który trafił także do siatki, łącznie czterokrotnie, w trzech poprzednich rundach Pucharu Króla, gdy Mirandes wyeliminowało inne kluby La Liga.

Trzy minuty później drugą bramkę dla szóstej obecnie drużyny ekstraklasy zdobył Norweg Martin Odegaard.

W środę odbyło się pierwsze spotkanie w drugiej parze półfinałowej - Athletic Bilbao pokonał u siebie Granadę 1:0 po golu Ikera Muniaina krótko przed przerwą. Rewanż zaplanowano na 5 marca.

Zespół z Kraju Basków zdobył w tym spotkaniu trzy gole, ale dwa zostały anulowane po wideoweryfikacji ze względu na pozycje spalone.

Piłkarze z Bilbao są na dobrej drodze, by zdobyć trofeum po raz 24. w historii. Są pod tym względem gorsi tylko od Barcelony, która triumfowała w Copa del Rey 30-krotnie.

W tegorocznej edycji "Duma Katalonii" została wyeliminowana w ćwierćfinale, podobnie jak Real Madryt i broniąca trofeum Valencia.