Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Marnotrawstwo w Londynie: Mieszkańcy wyrzucają warzywa za £37 mln

Marnotrawstwo w Londynie: Mieszkańcy wyrzucają warzywa za £37 mln
Warzywom niczego nie brakuje, a i tak wylądują w koszu. (Fot. Getty Images)
Londyńczycy każdego roku wyrzucają ponad 48 800 ton warzyw, które wciąż nadają się do spożycia. Najczęściej do kosza trafia sałata - informuje Standard.co.uk.
Reklama

W badaniu Bosch VitaFresh, w którym wzięło 2 tys. osób, aż 59,5 procent londyńczyków przyznało się do regularnego marnowania świeżych produktów.

Prawie 80 proc. respondentów potwierdziło, że zaopatruje się w "nowe" warzywa, zanim zużyje te, które ma w lodówce. Niestety, jak wynika z ankiety, tylko ok. 30 proc. zdaje sobie sprawę, że ​​w ten sposób przyczynia się do "epidemii marnotrawienia żywności" - podaje "Metro".

Najczęściej do kosza trafiała sałata. (Fot. Getty Images)

Co więcej, 24 proc. londyńczyków nie zaprzeczyło, że kupuje po prostu za dużo warzyw, z których aż 20 proc. każdego tygodnia trafia do kosza. Najbardziej marnowanym warzywem była sałata - zarówno ta pakowana, jak i sprzedawana luzem, oraz ziemniaki.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Sainsbury’s wykazało, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii wyrzucają każdego roku świeże warzywa za ponad 37 milionów funtów.

Londyńska organizacja charytatywna The Felix Project, która chce sprawić, by dobre jedzenie było wykorzystywane w dobrej sprawie, przekazuje najuboższym 2 000 z 100 000 ton jadalnej marnowanej żywności rocznie.

"Wyniki badania przypominają o skandalicznym poziomie marnotrawienia żywności, co jest szkodliwe dla środowiska i domowych budżetów" - podkreśla szef The Felix Project, Mark Simpson.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama