Mariusz Wach wygrał z Travisem Walkerem

Polak pokonał Amerykanina podczas walki wieczoru w Radomiu. (Fot. Getty Images)
Bokser wagi ciężkiej Mariusz Wach pokonał Amerykanina Travisa Walkera w walce wieczoru gali w Radomiu. Po serii potężnych ciosów Polaka sędzia przerwał pojedynek w szóstej rundzie.

Pochodzący z Krakowa 35-letni pięściarz odniósł 29. zwycięstwo w karierze, w której przegrał tylko raz - z broniącym wówczas tytułów mistrza świata organizacji IBF, WBO, IBO i WBA Ukraińcem Władimirem Kliczką.
Wcześniej niepokonany na zawodowym ringu i wysoko plasujący się w rankingu WBO kategorii piórkowej Kamil Łaszczyk (19-0) wygrał jednogłośnie i wysoko na punkty z Chorwatem Antonio Horvaticem, który w ostatniej chwili zastąpił Azera Bachtijara Iskenderzade.

Zarówno Wachowi, jak i Łaszczykowi podpowiadał w narożniku ringu trener Piotr Wilczewski. W środę całą trójkę zatrzymała podczas rutynowej kontroli drogowej policja, znajdując podejrzane środki i naboje. Bokserzy spędzili noc w areszcie i po złożeniu zeznań zostali zwolnieni, natomiast ich trener usłyszał w prokuraturze w Opocznie zarzut posiadania znacznej ilości metaamfetaminy i amunicji. Wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji 15 tys. złotych.

W innej ciekawej walce radomskiej gali powracający do rywalizacji po rocznej przerwie Damian Jonak pokonał na punkty po niezwykle byłego pretendenta do tytułu mistrza Europy kategorii junior średniej Brytyjczyka Bradleya Pryce'a. Było to 38. zwycięstwo Polaka, który jedną walkę zremisował i żadnej nie przegrał.