Menu

Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii
Nie biega od dwóch lat, a nadal wygrywa! (Fot. Getty Images)
Zaskakujący wynik dały najnowsze badania popularności norweskich sportowców. Na pierwszym miejscu znalazła się była rywalka Justyny Kowalczyk Marit Bjoergen, która przed dwoma laty zakończyła karierę, a dopiero na dziesiątym napastnik Borussi Dortmund Erling Haaland.
Reklama

Badania przeprowadziła firma Sponsor Insight, zajmująca się oceną popularności norweskich sportowców oraz wyceną ich wartości reklamowej. Co miesiąc podczas badań opinii publicznej firma przedstawia respondentom ankietę zawierającą 120 nazwisk.

W listopadowych badaniach na pierwszym miejscu wymieniono Bjoergen przed biathlonistą Johannesem Boe i paraolimpijką Birgit Skarstein, a na czwartym miejscu znalazł się mistrz świata na 400 metrów przez płotki Karsten Warholm.

Zaskakujące jest dopiero dziesiąte miejsce Haalanda, o którym norweskie media piszą praktycznie codziennie. Jak podkreślili prowadzący badania analitycy wyniki są bardzo wiarygodne, ponieważ inne używane przez firmę instrumenty dają podobne rezultaty.

Zaskakujące jest dopiero dziesiąte miejsce Haalanda. (Fot. Getty Images)

Kierownik projektu Vegard Arntzen wyjaśnił na łamach dziennika "Verdens Gang" NTB, że wysoka lokata Bjoergen wynika przed wszystkim z faktu, że we wrześniu oświadczyła, iż wraca do treningów i wystartuje w marcu w szwedzkim 90-kilometrowym Biegu Wazów.

"Pomimo to wynik jest zaskakujący ponieważ w naszej ankiecie umieszczamy tylko nazwiska aktywnych sportowców. Bjoergen, od czasu zakończenia kariery, czyli od maja 2018 roku, była nieobecna w naszych badaniach. Pojawiła się dopiero w listopadowej ankiecie i od razu ją wygrała" - zauważył.

"Sama jestem zdziwiona takim wynikiem, bowiem myślałam, że powoli jestem zapominana. Ja już nie startuję i nie piszą o mnie gazety tak często jak kiedyś, a pojawiają się nowe, młode gwiazdy" - skomentowała ośmiokrotna mistrzyni olimpijska i 18-krotna złota medalistka mistrzostw świata.

Czytaj więcej:

Biegi narciarskie ustąpiły w Norwegii innym dyscyplinom

Haaland: Musimy pokonać Bayern w przyszłym sezonie

Haaland: Jestem wściekły, chce mi się przeklinać

"Haaland lepszy od Lewandowskiego w tym wieku"

Erling Haaland pod szczególnym nadzorem norweskiej policji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama