Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Marit Bjoergen gave birth to her second child

Marit Bjoergen gave birth to her second child
Marit Bjoergen została mamą po raz drugi. (Fot. Getty Images)
The famous Nordic ski runner Marit Bjoergen, who finished her career a year ago, gave birth to a second child over the weekend. It came to the world during the last World Cup competition this season.
Advertisement
News available in Polish

Słynna biegaczka narciarska Norweżka Marit Bjoergen, która przed rokiem zakończyła karierę, urodziła w weekend drugie dziecko. Przyszło ono na świat podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w tym sezonie.

Syn urodził się w sobotę, lecz Bjoergen i jej partner życiowy mistrz olimpijski w kombinacji norweskiej Fred Boerre Lundberg zdecydowali się poinformować media dopiero dzisiaj i to tylko drogą pisemną.

"Chcieliśmy się przez jakiś czas sami cieszyć tym szczęściem i jednocześnie śledzić ostatni weekend Pucharu Świata w rodzinnym spokoju, zwłaszcza że synek przyszedł na świat dwa dni po urodzinach Marit" - poinformował Lundberg wychodzącą w Trondheim gazetę "Adresseavisen".

Jest to drugie dziecko pary. W grudniu 2015 roku urodził się trzyletni dzisiaj Marius.

39-letnia Bjoergen jest najbardziej utytułowanym uczestnikiem zimowych igrzysk. Zdobyła ich aż 15, w tym osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe. Wywalczyła też 26 medali mistrzostw świata, z czego 18 złotych, a poza tym pięć srebrnych i trzy brązowe. Cztery razy triumfowała w klasyfikacji PŚ i wygrała 114 zawodów indywidualnych tego cyklu.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Advertisement