Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Maraton w Londynie: Kipchoge marzy o trzecim zwycięstwie i rekordzie globu

Maraton w Londynie: Kipchoge marzy o trzecim zwycięstwie i rekordzie globu
Do pobicia rekordu świat, Eliud Kipchoge potrzebuje 8 sekund. (Fot. Getty Images)
Mistrz olimpijski Kenijczyk Eliud Kipchoge potwierdził, że wystartuje w kwietniowym maratonie w Londynie. Chce walczyć o trzecie z rzędu zwycięstwo i poprawienie rekordu globu (2:02.57). Jednym z jego rywali będzie słynny Brytyjczyk Mo Farah.
Reklama

Kipchoge wygrał w stolicy Wielkiej Brytanii w 2015 i 2016 r.

"Londyn ma naprawdę dobrą trasę. Tu może zostać poprawiony rekord świata. Wiem, że stać mnie na to, muszę być jednak cierpliwy i zobaczę, co się wydarzy" - ocenił Kipchoge.

Lekkoatleta od zakończenia igrzysk w Rio de Janeiro realizuje program przygotowań do złamania bariery dwóch godzin w maratonie. Pierwszą próbę podjął 6 maja na samochodowym torze Monza, ale wówczas dystans 42,195 km pokonał w czasie 2:00.24.

W tym roku próbował poprawić rekord świata w Berlinie - wygrał czasem 2:03.32, ale do najlepszego wyniku w historii zabrakło mu 35 sekund, choć trasa w stolicy Niemiec jest uważana za najszybszą. Sześć ostatnich rekordów globu na tym dystansie padło właśnie tam. Ostatni przed trzema laty, a jego autorem był rodak Kipchoge - Dennis Kimetto.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama