Manchester wygrał, ale posada Mourinho wciąż zagrożona

"Mam 55 lat i pierwszy raz czuję się jak zwierzyna łowna". (Fot. Getty Images)
W 8. kolejce Premier League piłkarze Manchesteru United pokonali u siebie Newcastle United 3:2, choć przegrywali 0:2. Decydującą bramkę tuż przed końcem meczu zdobył Alexis Sanchez. Mimo wygranej, nad trenerem Jose Mourinho wciąż jednak wiszą czarne chmury.

Wczoraj część brytyjskich mediów donosiła, że Mourinho zostanie zwolniony bez względu na wynik konfrontacji z Newcastle. Po dziesięciu minutach spotkaniach jego los wydawał się przesądzony. "Sroki", dzięki bramkom Kenedy'ego i Yoshinoriego Muto, prowadziły 2:0.

Portugalski szkoleniowiec już w pierwszej połowie dokonał zmiany. Obrońcę Erica Bailly'ego zastąpił pomocnik Juan Mata. Na drugą część spotkania "Czerwone Diabły" wyszły w składzie z Marouanem Fellainim w miejsce Scotta McTominaya, a po nieco ponad godzinie gry Alexis Sanchez wszedł za Marcusa Rashforda.

Intuicja nie zawiodła Mourinho. Kontaktowego gola z rzutu wolnego w 70. minucie zdobył Mata, a w 90. zwycięską bramkę strzelił Sanchez. W międzyczasie trafił jeszcze Anthony Martial po ładnej akcji z Paulem Pogbą.

"Mam 55 lat i pierwszy raz czuję się jak zwierzyna łowna. Potrafię sobie z tym radzić, ale niektórzy z moich piłkarzy mają z tym problem. Kiedy zaczął się mecz spanikowali. Myślałem, że będą sobie strzelać samobójcze bramki. Na drugą połowę wyszli jednak z innym nastawieniem i dali z siebie wszystko" - oznajmił Mourinho.

W tabeli "ManU" jest ósmy z sześcioma punktami straty do prowadzącej dwójki - broniącego tytułu Manchesteru City i Liverpoolu. Dzisiaj drużyny te zmierzą się na Anfield w hicie kolejki. Tego dnia zagrają również inne czołowe drużyny; Chelsea Londyn na wyjeździe Southamptonem, a Arsenal Londyn, również na boisku rywala, z Fulham.