Manchester United awansuje

Robin van Persie przeeywa złą passę Manchesteru United (Fot. Getty Images)
Holender Robin van Persie strzelił dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Manchesterowi United z rewelacją obecnych rozgrywek Premier League Southampton 2:1 w meczu 15. kolejki. 'Czerwone Diabły' awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Liderem jest Chelsea Londyn z dorobkiem 36 punktów. Drugi jest Manchester City - 33, a United ma pięć punktów mniej.

Van Persie gole zdobył w 12. i 71. minucie. W pierwszej połowie do wyrównania doprowadził jeszcze Włoch Graziano Pelle, ale po zmianie stron drużyna z Southampton już nie zdołała przebić się przez obronę gości.

Do składu ManU po kontuzji wrócił Wayne Rooney i zaliczył asystę przy drugim trafieniu Van Persiego.

To była piąta z rzędu wygrana Manchesteru United. Drużynę Louisa van Gaala czeka teraz szlagierowe spotkanie z Liverpoolem.