Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Manchester: Proces lekarki, która podczas porodu urwała dziecku głowę

Manchester: Proces lekarki, która podczas porodu urwała dziecku głowę
Błąd lekarki ze szpitala w szkockim Dundee okazał się tragiczny w skutkach. (Fot. Facebook/Ninewells Hospital and Medical School, Scotland, UK)
Przed trybunałem medycznym w Manchesterze odpowiada lekarka, która jest oskarżona o oderwanie głowy dziecka podczas porodu. Położna w marcu 2014 roku kontynuowała prowadzenie naturalnego porodu, pomimo iż powinna była przeprowadzić cesarskie cięcie.
Reklama

Do tragedii doszło w 2014 roku w Szpitalu Ninewells w Dundee w Szkocji. 30-letnia kobieta przebywała na oddziale położniczym, bo w 25. tygodniu ciąży odeszły jej wody płodowe i pojawiły się niepokojące symptomy. Dziecko znalazło się w położeniu miednicowym, czyli takim, w którym częścią przodującą są pośladki lub stopy dziecka. Lekarką, która zajmowała się ciężarną opisywaną przez brytyjskie media jako pacjentka A, była 41-letnia Vaishnavy Laxman.

Dziecko ułożyło się w łonie matki głową do góry. Lekarka zamiast przeprowadzić cesarskie cięcie, zadecydowała o porodzie drogą naturalną. Tragicznym efektem było oddzielenie głowy dziecka od tułowia.

Dwóch lekarzy musiało przeprowadzić cesarskie cięcie, aby wydobyć z ciała matki głowę noworodka. Została ona przyszyta do reszty ciała dziecka, aby matka mogła się z nim pożegnać.

Pacjentka skarżyła się przed trybunałem w Manchesterze, że cała akcja porodowa budziła jej wątpliwości, co wielokrotnie powtarzała osobom asystującym. Podkreśliła też, że nigdy nie wybaczy lekarce śmierci jej synka.

Tuż po tragicznym porodzie szpital w Dundee zawiesił Laxman w obowiązkach lekarskich.

W szpitalu Ninewells Hospital and Medical School w Szkocji podczas porodu doszło do tragicznego zdarzenia. (Fot. Facebook/Ninewells Hospital and Medical School, Scotland, UK)

 

  Komentarze


  • Dezer
   14 maja, 18:41

   Artykuł w sam raz dla Polek, które w imię tzw lepszej przyszłości decydują się rodzić swoje pociechy w tym nieludzkim systemie.

  • Prawda?
   14 maja, 19:22

   Nasze porownanie z porodu 17lat temu w Polsce i 3 lata temu w Watford uk jest zupelnie odmienne z duza przewaga uk !!! Opieka bdb jedzenie bdb dzien do nocy, ale wy macie moze inne doswiadczenia ?

  • Lili
   15 maja, 08:00

   Rodzilam i tu 2 lata temu i w pl 12 lat temu. W pl nie ma sie nic do gadania. Czy nacinaja czy o pozycji czy o lekach... tu wzielam wszystko w swoje rece tzn rodzilam jak mi wygodnie bez przyspieszania mimo ze porod byl masakrycznie dlugi az i tak wyladowalam na lozku bo nie utrzymalabym sie na kleczkach nawet. Zredukowalam na zyczenie dawke znieczulenia sama wybralam co i kiedy podac czyli last minute. A jak glowka juz byla do poglaskania zrobilam sobie 15min break pod ktg i zjadlam ryz z warzywami z domu by nabrac sil do last action. Tu jest cool o ile wszystko jest ok bo jak nie to tragedia

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama