Manchester City piłkarskim mistrzem Anglii!

Fani Manchesteru City świętują przed stadionem Etihad mistrzostwo swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Manchester City zapewnił sobie tytuł mistrza Anglii w piłce nożnej. Zadecydowała o tym wczorajsza porażka jego najgroźniejszego rywala Manchesteru United na własnym stadionie z Leicester City 1:2.

Dwie drużyny z Manchesteru mają do rozegrania jeszcze trzy mecze, a podopieczni Pepa Guardioli wyprzedzają lokalnego rywala o dziesięć punktów.

Trener "Czerwonych Diabłów" Ole Gunnar Solskjaer dał wczoraj odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, chyba już nie wierząc w to, że jego drużyna może zagrozić City. Zresztą zmusił go do tego niezwykle napięty kalendarz rozgrywek. W niedzielę United wygrał na wyjeździe z Aston Villą 3:1, a już jutro rozegra przełożony niedawno mecz u siebie z Liverpoolem (z powodu wtargnięcia na stadion kibiców gospodarzy) - łącznie trzy spotkania ligowe w ciągu pięciu dni.

"Nigdy wcześniej nie widziałem takiego harmonogramu, nie we współczesnej piłce nożnej" - przyznał Solskjaer na konferencji prasowej przed meczem z Aston Villą.

Na Old Trafford wystąpiło aż dziewięciu rezerwowych, w tym debiutanci Amad Diallo i Anthony Elanga. "Lisy" wykorzystały osłabienie rywala. Pierwszego gola zdobył strzałem z woleja Luke Thomas w 10. minucie. Pięć minut później było 1:1, a wyrównał Mason Greenwood. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 66. minucie. Po rzucie rożnym celnie główkował turecki obrońca Leicester Caglar Soyuncu.

Dla gości wczorajsze spotkanie było bardzo ważne, ponieważ walczą o Ligę Mistrzów. Wygrana przybliżyła ich do tego celu. W tabeli awansowali na trzecie miejsce, wyprzedzając Chelsea Londyn.

Manchester City zdobył tytuł mistrzowski po raz siódmy. Wcześniej triumfował w sezonach 1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14, 2017/18, 2018/19. W poprzednim uplasował się na drugim miejscu za Liverpoolem.

"The Citizens" mają jeszcze przed sobą jeden ważny cel - zwycięstwo w Lidze Mistrzów. 29 maja zagrają w finale z Chelsea Londyn. Mecz zaplanowano w Stambule, ale UEFA dzisiaj ma podjąć decyzję o zmianie miejsca finału.