Manchester City krok od finału

Manchester City rozbił na własnym boisku trzecioligowy Burton Albion 9:0. (Fot. Getty Images)
Broniący trofeum Manchester City rozbił na własnym boisku trzecioligowy Burton Albion 9:0 w pierwszym meczu półfinału piłkarskiego Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż, który zaplanowano na 22 stycznia, wydaje się być formalnością.

Mistrzowie kraju nie zlekceważyli dużo niżej notowanych rywali i wystąpili w mocnym składzie. Na boisko po kontuzji wrócił Kevin de Bruine i to on w piątej minucie pokonał bramkarza gości. Do przerwy gospodarze strzelili jeszcze trzy bramki: dwie Gabriel Jesus i jedną Ołeksandr Zinczenko. Szczególnie trafienie Ukraińca było efektowne, bo z około 40 metrów przelobował bramkarza rywali.

W drugiej połowie gospodarze popisali się jeszcze lepszą skutecznością. Kolejne dwa gole dołożył Jesus, a po bramce strzelili Philip Foden, Kyle Walker i Riyad Mahrez.

Dzień wcześniej Tottenham Hotspur pokonał na Wembley Chelsea Londyn 1:0. Jedyną bramkę strzelił w 26. minucie jeden z najskuteczniejszych strzelców Premier League w ostatnich pięciu sezonach Harry Kane wykorzystując rzut karny, który chwilę wcześniej sam wywalczył. To wystarczyło, by "Koguty" odniosły drugie z rzędu zwycięstwo nad lokalnym rywalem. W listopadzie pokonały go w lidze 3:1.