Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Man jailed for 'mercilessly beating' a young father

Man jailed for 'mercilessly beating' a young father
Skazany twierdził, że bał się, iż Polak go okradnie. (Fot. Metropolitan Police)
A man is behind bars after 'mercilessly beating' to death a young father who came to the UK from Poland in search of a better life for his family. Vitalie Daikov, 26, of no fixed address was jailed for 17 years at the Old Bailey on Monday (May 14) for taking another man's life in a fit of 'uncontrolled rage'.
Advertisement
News available in Polish

Do tragedii doszło 8 października 2017 roku. W toku postępowania ustalono, że kilka godzin przed śmiercią Kamil M. przebywał w pubie przy Bath Road. Po opuszczeniu lokalu był widziany przez świadków, jak rozmawia z Daikovem i kobietą, a następnie oddalają się Lampton Road w kierunku zaułka. Niedługo potem z alejki wybiegła kobieta, a za nią oddalił się sprawca. Para rozeszła się w przeciwnych kierunkach.

Ciało Polaka znaleziono około 3:00 nad ranem. Sekcja zwłok wykazała, iż zmarł z powodu obrażeń mózgu. Napastnik “bezlitośnie” skopał, a następnie skakał po głowie 31-latka. Ofiarę zostawił w zaułku nieprzytomną. W sądzie Daikov tłumaczył się, iż zaatakował Polaka, ponieważ bał się, że ten chce go okraść.

W poniedziałek 26-latek został skazany za zabójstwo na 17 lat więzienia. O wcześniejsze wyjście na wolność będzie mógł się starać dopiero po odbyciu dwóch trzecich wyroku.

“Nie pogodziłam się i nigdy się nie pogodzę z faktem, że mój syn nie żyje. Czuję pustkę, nie widzę nic między jego życiem a grobem. Nie chcę myśleć o jego śmierci, o nim martwym. Obraz syna powraca do mnie podczas bezsennych nocy. Myślenie o tym, jak musiał cierpieć podczas ataku i jak leżał bezlitośnie skatowany przez Daikova, jest ogromnie bolesne. Daikov zostawił go na powolną śmierć, nie udzielił mu pomocy, nie wezwał pogotowia, nie zainteresował się tym, co się z nim stało” - oświadczyła matka Kamila.

Kobieta, która towarzyszyła mężczyznom, nie została aresztowana.

 
    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 14.08.2018
    GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

    Sport


    Advertisement