Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Małżeństwo z dziećmi" najszczęśliwszym etapem w życiu Irlandczyków

Starsi Irlandczycy chętnie wracają wspomnieniami do czasów, kiedy zakładali rodzinę. (Fot. Thinkstock)
Okres małżeństwa z małymi dziećmi osoby po sześćdziesiątce wspominają jako najlepszy w życiu - wykazał Pfizer Health Index. Firma zbadała postrzeganie swojego zdrowia oraz zachowania irlandzkich dorosłych.
Reklama

“Obawy o stan swojego zdrowia bardzo różnią się w zależności od wieku. Osoby między 20. a 39. rokiem życia najczęściej martwią się o psychikę, cukrzycę i otyłość. Poziom cholesterolu i artretyzm spędzają sen powiek osobom w wieku 40-60 lat, a tym najstarszym nowotwory i Alzheimer” - można przeczytać w opublikowanym dziś rano raporcie.

Z wiekiem zmieniają się priorytety zdrowotne Irlandczyków. Pfizer ustalił, iż dla młodszych dorosłych najważniejsza jest dieta i aktywność fizyczna. Wśród osób w wieku średnim najważniejsze staje się ograniczanie spożycia alkoholu, a w starszym – zapobieganie chorobom. Jako najważniejszą inwestycję w zdrowie respondenci wskazywali ruch fizyczny i dietę.

“56% ankietowanych przyznało, że gdyby mogło cofnąć czas, więcej by się ruszało, a 53% zdrowiej by się odżywiało. Poza tym Irlandczycy staraliby się mniej stresować, rzucić palenie i częściej odwiedzać dentystę” - informują badacze.

O swoje zdrowie większość osób zaczęła dbać, gdy zaczęła odczuwać “początki starzenia”. Ten moment był najbardziej przełomowym dla mężczyzn, podczas gdy dla kobiet urodzenie dziecka.

Za najszczęśliwszy etap w życiu większość badanych uważała czasy młodości, a większość osób po 60. roku życia okres “małżeństwa z dziećmi”.

“Badanie prowadzimy już od 13 lat. W tym czasie nasze społeczeństwo przeżywało wzloty i upadki, lecz teraz wydobywa się z ciężkiego okresu recesji do silnego wzrostu gospodarczego i jasnej przyszłości” - podsumował dyrektor Pfizer Ireland Paul Reid.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama