Menu

Małżeństwa Polaków najczęściej rozpadają się po wakacjach

Małżeństwa Polaków najczęściej rozpadają się po wakacjach
Najczęstszym powodem konfliktu jest forma wypoczynku. (Fot. Getty Images)
W Polsce coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód, a najwięcej pozwów rozwodowych wpływa po wakacjach - informuje dzisiejsza 'Rzeczpospolita'.
Reklama

"Na wakacjach czai się wiele zagrożeń. Ostatnio mój pacjent przyznał, że gdy jedzie nad morze, na plaży ogląda się za innymi kobietami. Przez to jest naładowany bodźcami wizualnymi. Wieczorem ma pretensje do swojej żony, że nie wygląda i nie zachowuje się tak jak inne kobiety na plaży" – stwierdził seksuolog Andrzej Gryżewski, zapytany, co takiego dzieje się podczas urlopów, że związki nie wytrzymują tej próby.

"Kobiety nie pozostają dłużne. Często zarzucają mężom, że nie wyglądają jak inni mężczyźni, nie dbają tak o wagę, włosy, jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się już przed wyjazdem, np. w momencie pakowania" – dodał.

Jak wyjaśnił gazecie Gryżewski, najczęstszym powodem konfliktu jest forma wypoczynku. "Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba chce aktywnie spędzać czas, druga woli leżakować. Często kobieta, która lubi zwiedzać, poznaje innych ludzi i z nimi spędza dzień właśnie na oglądaniu nowych miejsc, a jej facet zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do awantur, bo nie spędzają wspólnie czasu" – podkreślił.

Pytany o receptę na dobre spędzenie urlopu, Gryżewski opowiedział, by pamiętać, że związek należy naprawiać, a nie iść na skróty. "Warto wcześniej wyznaczyć priorytety i określić wspólne oczekiwania" – podsumował.

  Komentarze
  • Sceptyk
   25 czerwca, 17:54

   Trzymac tego niemieckiego lokaja i szkodnika jak najdalej od naszego slicznego kraju, niech robi dalej oszalamiajaca kariere na salonach Unii, nabija kabze, zarabia astronomiczna emeryture, to moze nie wroci rychle na bialej kobyle - przydupasie Grasiu do Polski, by przewodzic totalnie odlecianej opozycji, ktora - miejmy nadzieje - oby jak najszybciej kapitan Schettino poprowadzil na skaly i w polityczny niebyt. Amen.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama