Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Małysz: Nie mogłem uwierzyć, że Dawid Kubacki stracił trzecią lokatę

Małysz: Nie mogłem uwierzyć, że Dawid Kubacki stracił trzecią lokatę
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w Bishofshofen. (Fot. Getty Images)
Adam Małysz nie ukrywał niedosytu po ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. 'Nie mogłem uwierzyć, że Dawid Kubacki stracił trzecią lokatę' - napisał na Facebooku. Kubacki, drugi we wczorajszych zawodach, zajął w całej imprezie czwarte miejsce.
Reklama

"Zwycięzca był znany, ale walka o miejsca na podium klasyfikacji końcowej Vierschanzentournee trwała do ostatniej serii, a nawet ostatnich skoków. Niestety, ta rywalizacja nie ułożyła się po naszej myśli. Nie mogłem uwierzyć, że Dawid Kubacki stracił trzecią lokatę w Turnieju. Choć mimo wszystko to był dla niego pozytywny występ w Turnieju 4 Skoczni. Dwukrotnie stał na podium, dziś znów błysnął" - ocenił słynny skoczek, obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim.

"Co do Kamila Stocha, w całej imprezie miał problemy techniczne, głównie z pozycją na rozbiegu. Ale te wszystkie niedawne konkursy to nauka, wyciągniemy z tych wydarzeń wnioski na kolejne tygodnie" - zapewnił Małysz.

"Ryoyu Kobayashi pokazał, że jest nie do zatrzymania i dołączył do elitarnego grona zawodników, którzy wygrali wszystkie 4 konkursy w jednym turnieju. Ma bardzo ważną cechę - jest niesamowicie odporny psychicznie, co jest chyba kluczem do serii sukcesów" - dodał.

Kobayashi jest trzecim skoczkiem, który w jednej edycji TCS wygrał wszystkie konkursy. Takim osiągnięciem mogą się jeszcze pochwalić Niemiec Sven Hannawald (2001/02) i Stoch (2017/18).

Japończyk w klasyfikacji generalnej TCS wyprzedził Niemców Markusa Eisenbichlera i Stephana Leyhe, z którym Kubacki przegrał zaledwie o 3,3 pkt.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama