Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Maluchy na Wyspach wychowywane przez tablety

Maluchy na Wyspach wychowywane przez tablety
Maluchy siedzą w domu, zamiast wyjść na świeże powietrze. (Fot. Getty Images)
Aż 93 proc. rodziców dzieci w wieku 2-5 lat uważa, że maluchy spędzają zbyt wiele czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych. Problem w tym, że większość dorosłych nie jest w tej kwestii konsekwentna - wynika z badania Kiddi Caru.
Reklama

Według danych opracowanych przez grupę zajmującą się opieką nad dziećmi ze żłobków w środkowej i południowej Anglii, aż 60 proc. rodziców udostępniło swoim pociechom tablet, przy czym ponad połowa (57 proc.) dzieci miała 3 lata lub mniej.

Po co dorośli dali elektroniczne urządzenie swojemu dziecku? W ankiecie Kiddi Caru odpowiedzieli, że przede wszystkim do oglądania telewizji (79 proc.), a także grania w gry (59 proc.), korzystania z programów edukacyjnych (59 proc.) i oglądania filmów (50 proc.)  

Bardziej niepokojące jest jednak to, że 29 proc. rodziców w Wielkiej Brytanii przyznało, że ich małe dzieci nie mają limitów na korzystanie z tabletów czy laptopów.

Z badania wynika, że małe dzieci tracą kontakt z naturą. (Fot. Getty Images)

Kiedy dorosłych zapytano o ilość czasu spędzanego przez ich dziecko na świeżym powietrzu (jeśli pozwala na to pogoda), 31 proc. stwierdziło, że tygodniowo to 3 godziny lub mniej, czyli średnio zaledwie 25 minut dziennie.

Jest to zaskakująco niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że ten sam odsetek maluchów spędza każdego dnia aż 2-3 godziny przed ekranem urządzenia elektronicznego; przy czym 11 proc. - aż 4. Tymczasem zgodnie z wytycznymi NHS, dzieci poniżej 5. roku życia powinny być aktywne fizycznie przez co najmniej 3 godziny dziennie.

Z badania wynika też, że 44 proc. małych dzieci nigdy nie wzięło do ręki owada, 36 proc. - nie zbierało patyków, a 30 proc. - nie karmiło kaczek, czyli nie miało bezcennych doświadczeń z dzieciństwa, które wprowadzają je w świat przyrody.

Dane te mogą sugerować, że następne pokolenie jest narażone na utratę kontaktu z naturą i dziką przyrodą w czasach, gdy ochrona i dbałość o środowisko są kluczowe.

 

  Komentarze


  • Gie er
   19 maja, 15:50

   Niewatpliwie zyjemy w ciekawych czasach, a temu dla kogo bedzie dane obserwowac nastepne 50 lat rozwoju cywilizacji mozna juz pogratulowac, ze zalapal sie na interesujacy seans...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama