Menu

Mało znany zasiłek na wyprawkę. Nawet £150 na dziecko

Mało znany zasiłek na wyprawkę. Nawet £150 na dziecko
Koszty związane z powrotem dziecka do szkoły znów wzrosną... (Fot. Getty Images)
Władze lokalne w Wielkiej Brytanii mogą udzielić rodzicom finansowego wsparcia m.in. przy zakupie odzieży szkolnej dla swoich dzieci. Niestety, nie każdy - i nie wszędzie - może uzyskać taką pomoc.
Reklama

W tym roku koszty związane z powrotem do szkoły jednego dziecka będą o £15 wyższe niż w 2017 r. i łącznie wyniosą średnio £189,29. W związku z tym tysiące rodziców prawdopodobnie wykorzystają oszczędności swoich pociech, aby zapłacić m.in. za ich mundurki czy książki - wynika z corocznej ankiety "Nationwide Credit Cards Back to School".

Nie każdy jednak wie, że ma szansę na otrzymanie The School Clothing Grant - specjalnego zasiłku na szkolną wyprawkę od lokalnego samorządu. 

Wypłacanie dodatku nie jest ustawowym obowiązkiem, więc niestety nie wszystkie urzędy go oferują (obecnie jest to obowiązkowe jedynie w Szkocji - przyp. red.). Jednak osoby, które się zakwalifikują, mogą dostać nawet do £150 wsparcia - informuje "The Mirror".

Aby się zakwalifikować, trzeba zarabiać mniej niż £16 190 rocznie, a także pobierać jeden z wymienionych zasiłków: Job seeker's allowance, Child tax credit, Employment Support allowance, State pension, Support under Part IV of the Immigration and Asylum Act 1999 lub Universal Credit. Należy również udowodnić, że jest się prawnym opiekunem dziecka.

Przy składaniu wniosku trzeba wprowadzić swój kod pocztowy na stronie Gov.uk i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Kwota, jaką można otrzymać, będzie zależeć od władz lokalnych i ich budżetu. Aplikacje należy składać do 30 września.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.10.2019
  GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

  Sport


  Reklama