Malaga zatrzymała Barcelonę

Roberto Rosales z Malagi i Jordi Alba z Barcelony podczas wczorajszego meczu (Fot. Getty Images)
Po czterech zwycięstwach w sezonie 2014/15 Primera Division, w piątej kolejce piłkarze Barcelony zaledwie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Malagą. 'Duma Katalonii' wciąż jednak nie straciła gola i z 13 punktami nadal prowadzi w tabeli.

Taki sam dorobek ma druga Sevilla. Drużyna Grzegorza Krychowiaka pokonała u siebie 1:0 Real Sociedad. Polak rozegrał całe spotkanie; jedyną bramkę w 18. minucie zdobył Gerard Deulofeu.

Trzecie ze stratą dwóch "oczek" jest Atletico Madryt. Obrońcy tytułu wygrali na wyjeździe z Almerią 1:0, po golu Mirandy w 60. minucie.

We wtorek natomiast ponownie ostre strzelanie urządził sobie Real Madryt. Po dwóch porażkach z rzędu w sobotę pokonał na wyjeździe Deportio La Coruna 8:2, a następnie u siebie Elche 5:1. W tych dwóch meczach siedem goli strzelił Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

"Królewscy" z dziewięcioma punktami zajmują w tabeli piąte miejsce.