Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Magdalena Środa m.in. o seksie Polaków

Londyn: Magdalena Środa m.in. o seksie Polaków
'Wiedza nigdy nikomu nie zaszkodziła, jeśli została podana we właściwy sposób' - powiedziała Magdalena Środa podczas wykładu, który poprowadziła dla studentów Psychologii Stosowanej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie.
Reklama
Słuchacze studiów podyplomowych PUNO mieli wczoraj okazję uczestniczyć w niezwykle interesującej prelekcji, wygłoszonej przez uznaną nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej filozofkę etyki, socjologa, publicystki, byłą minister ds. równości kobiet i mężczyzn - Magdalenę Środę. Wykład pt. "Sex, gender and ethics. Filozofia i etyka seksualności człowieka" zgromadził na sali słuchaczy, którzy z zainteresowaniem włączyli się do dyskusji poruszającej m.in. tematy legalizacji pornografii czy tolerancji homoseksualizmu w Polsce.

"Nie uda nam się wprowadzić zasad równości, kiedy nie zobaczymy różnic. Nie ma rzeczy bardziej niesprawiedliwej, niż równe traktowanie nierównych" - mówiła podczas wykładu Magdalena Środa. Uznana profesor szeroko omawiała problem nietolerancji w ujęciu filozoficznym, historycznym, socjologicznym i antropologicznym. Swoje wypowiedzi popierała najnowszymi badaniami polskiego społeczeństwa.

"Ludzie w Polsce są najszczęśliwszym narodem w Europie" - tak przynajmniej wynika z badań, przeprowadzonych niedawno przez prof. Janusza Czaplińskiego. "Polacy są zadowoleni z intymnej sfery swojego życia" - mówią inne dane z analizy życia seksualnego, przeprowadzonej przez prof. Zbigniewa Izdebskiego. Pomimo pozytywów przedstawionych przez polskie autorytety, nadal nie należy jednak zapominać o edukacji społeczeństwa.

"Młodzi ludzie, dzięki internetowi, mają niekontrolowany dostęp do informacji na temat seksu. Z drugiej strony otrzymują bardzo rygorystyczny przekaz na lekcjach religii. Brak jest tego ogniwa pomiędzy, a to z kolei powoduje, że dziecko jest niedoinformowane. W efekcie mamy do czynienia z niepokojącymi zjawiskami w społeczeństwie, jak chociażby niekontrolowana prostytucja" - podkreślała Magdalena Środa. "Dzieci wielokrotnie pragnące zaspokoić potrzebę miłości, decydują się na akty seksualne, zupełnie nie zdając sobie sprawy z ich konsekwencji" - dodała socjolożka.

Magdalena Środa specjalizuje się w problematyce kobiet, równości płci, jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jedną z inicjatorek Kongresu Kobiet, który ma na celu społeczne i polityczne aktywizowanie kobiet w Polsce.
 

  Komentarze


  • Czytelnik
   23 kwietnia 2012, 16:26

   Seks polakuf na Wyspach Rajskich: klapouche dresiarze- graba wspomagana czatami randkowymi i zdjeciami z NK. Kozaczkowo-solariowe Mariole z tipso-szponami-z wszystkimi oprocz klapuchych dresiarzy, preferowani Pakolscy pasterze. Piekni 30-40 letni-konkubinat a po gorzale jak popadnie. A co? Moze nie?

  • Czytelnik
   23 kwietnia 2012, 16:43

   Jeszcze tylko tej wykolejonej baby w UK brakowalo!

  • Angie
   23 kwietnia 2012, 20:42

   pierwszy komentator ma bardzo dużo racji ale dodalabym jeszcze 30,40-letni zawsze jurni rozwodnicy albo businessmeni żałośni co shandlują własną matkę! I jeszcze jest klasa parkowa Polaków-dresik pumy, buty Nike a czapeczka Adidasa i puszka taniusiego piwa na drewnianej laweczce w parku! Noi wspomnienia jak to siedzieli za GSem na wsi w Polsce

  • Czytelnik
   24 kwietnia 2012, 10:31

   Wyraz wspolczucia. Ladne zdanie macie o sobie. Kto Was z tej Polski wypuscil, wstyd tylko przynosicie.

  • Marinez
   24 kwietnia 2012, 14:18

   "Ludzie w Polsce są najszczęśliwszym narodem w Europie"prof.Janusz Czpliński.Boże czego on się naćpał?

  • MISIA
   25 kwietnia 2012, 11:44

   NO TAK ,LIZBIJKI I PEDALY TO NIE MAJA CO SZUKAC W POLSCE BO BY ICH ZAKATOWALI,I WLASNIE JAKI POLAK TOLERANCYJNY,A CO KOGO OBCHODZI KTO I Z KIM,JAK SIE MAJA KU SOBIE TO ICH SPRAWA,JA NIE MAM NIC DO NICH,TYLKO JEDNO MNIE DRAZNI,ADOPCJE DLA PEDALOW TEGO NIE ZDZIERZE.RADA DLA NIEZNAJACYCH SEXCU.TANTRIC MASSAGE,ALBO ZABAWECZKI.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama