Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MSW: Ponad 200 świadków w dochodzeniu w sprawie Skripala

MSW: Ponad 200 świadków w dochodzeniu w sprawie Skripala
Eksperci wciąż ustalają szczegóły zatrucia rosyjskiego szpiega i jego córki. (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja dotarła do ponad 200 świadków i bada ponad 240 dowodów w ramach dochodzenia w sprawie próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki - powiadomiła szefowa MSW Wielkiej Brytanii Amber Rudd.
Reklama

Rudd oznajmiła podczas spotkania z dziennikarzami po zakończeniu posiedzenia rządowego sztabu kryzysowego Cobra, że w śledztwie bierze udział ponad 250 antyterrorystów. Jak dodała, dochodzenie jest prowadzone "szybko i profesjonalnie".

Szefowa resortu poinformowała, że Skripal oraz jego córka Julia pozostają w szpitalu w "krytycznym, lecz stabilnym" stanie. Były rosyjski szpieg wraz z córką zostali znalezieni 4 marca nieprzytomni na ławce w Salisbury, na południowy zachód od Londynu.

Policjant Nick Bailey, który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia, wciąż jest "ciężko chory", jednak rozmawia już z członkami rodziny - dodała minister.

Wcześniej policja informowała, że łącznie w związku z próbą otrucia Skripala poszkodowanych zostało 21 osób.

Skripal, były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, został w 2006 roku skazany w Rosji na 13 lat więzienia za przekazywanie od lat 90. Brytyjczykom danych na temat działających w Europie rosyjskich agentów. W trakcie procesu przyznał się do postawionych mu zarzutów.

 

  Komentarze


  • LSD
   11 marca, 12:37

   Poszczekać tyle mogą, nawet jak dojdą do tego które państwo za tym stoi to i tak nic nie zrobią. Raz dlatego ze są za słabi w uszach a dwa taka już to gra jest ze oficjalnie szpiegostwo i wszystko co się z nim wiąże tak naprawdę nie istnieje . Szkoda naszych funtów na ta szopę !

  • Jaś
   11 marca, 12:57

   Jakoś zamachami muzułmańskimi tak się nie przejmują .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama