MŚ w boksie: Inaguracyjna wygrana Wicherskiej, porażka Rygielskiej

Ewelina Wicherska pokonała Argentynkę (Fot. Facebook/Ewelina Wicherska)
Ewelina Wicherska (51 kg, PKB Poznań) pokonała jednogłośnie na punkty Argentynkę Clarę Lescurat we wczorajszej walce eliminacyjnej mistrzostw świata w boksie na wyspie Jeju w Korei Południowej. Odpadła zaś Aneta Rygielska (57 kg, Pomorzanin Toruń).

Wicherska, trzykrotna wicemistrzyni Europy (w czerwcu zdobyła brąz w wadze 54 kg), zwyciężyła 40:36, 40:36, 40:35.

Natomiast debiutująca w MŚ seniorek Rygielska (złota medalistka młodzieżowego czempionatu 2013) przegrała minimalnie z broniącą tytułu Amerykanką Tiarą Brown. Sędziowie punktowali 38:38 ze wskazaniem na Polkę, 38:38 ze wskazaniem na Brown i 39:37 dla zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych.

Przed dwoma laty w finale mistrzostw globu w chińskim Qinhuangdao Brown pokonała Sandrę Kruk (Kontra Elbląg).Na wyspie Jeju w kolejnych dniach wystąpią jeszcze trzy polskie zawodniczki: Sandra Drabik (54 kg, Boxing Kielce), Kinga Siwa (60 kg, SAKO Gdańsk) i Lidia Fidura (75 kg, Carbo Gliwice).

W igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku, podobnie jak w Londynie, zawodniczki rywalizować będą w kategoriach 51, 60 oraz 75 kg.