Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy znowu zagrają z Niemcami!

MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy znowu zagrają z Niemcami!
Polacy znaleźli się w bardzo mocnej grupie (Fot. Getty Images)
Dania, Rosja, Argentyna, Bahrajn, Niemcy będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych w grupie D turnieju finałowego mistrzostw świata Katar 2015. Losowanie odbyło się w Dausze.
Reklama

Przyszłoroczne finały MŚ w Katarze zaplanowano na 15 stycznia – 1 lutego. W pierwszej fazie turnieju 24 zespoły podzielono na cztery grupy po sześć. Do dalszych gier awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z nich, które utworzą pary 1/8 finału.

Polska, która była losowana z drugiego koszyka, walczyć będzie z Danią (aktualny wicemistrz świata i Europy), Rosją, Argentyną, Bahrajnem i Niemcami.

Rosjanie lata świetności przeżywali w latach 90. Dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium MŚ (1993 i 1997). Po krótkim okresie słabszej gry teraz znów chcą wrócić na top. Przed dwoma laty w Hiszpanii zajęli siódme miejsce – o dwa wyżej od biało-czerwonych.

W grupie D Polakom znów przyjdzie zmierzyć się z Niemcami, których wyeliminowali w fazie play off. Zachodni sąsiedzi zagrają jednak w finałach dzięki "dzikiej karcie" – zastępując Australię. Drużynę ze strefy Oceanii międzynarodowa federacja (IHF) skreśliła ze względów formalnych.

Prezes niemieckiego związku piłki ręcznej Bernhard Bauer uważa grupę D za silną. "To bardzo mocna grupa, ale nie mogę stwierdzić, że najmocniejsza, bo to się okaże w styczniu. Mam nadzieję, że nasz zespół udowodni, iż może stawić czoła każdemu, nawet najlepszemu teamowi na świecie. Polacy byli od nas lepsi w eliminacjach. Teraz obie ekipy będą miały okazję dojść nawet do finału. To będzie ciekawy mecz, bo oba zespoły prezentują niemal taki sam poziom" – zaznaczył Bauer.

W podobnym tonie wypowiadał się wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański, który także był świadkiem losowania. "Silna, ciekawa grupa, w której powalczymy o pierwsze miejsce. Szef duńskiej federacji też liczy na to samo i uważa, że to bardzo wyrównana stawka. To są wszystko rywale, z którymi w przeszłości wygrywaliśmy. Dania jest wysoko notowana, ale znajduje się w okresie przebudowy i można z nią powalczyć. Z Rosją ostatnio wygrywamy, choć to przeciwnik wyrównany. W Katarze przydałoby się trzecie z rzędu zwycięstwo nad Niemcami" – podkreślił.

Wyniki losowania:

grupa A – Hiszpania, Słowenia, Katar, Białoruś, Brazylia, Chile

grupa B – Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Austria, Tunezja, Iran

grupa C – Francja, Szwecja, Algieria, Czechy, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie

grupa D – Dania, Polska, Rosja, Argentyna, Bahrajn, Niemcy

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.07.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

  Sport


  Reklama