Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MŚ 2018: FIFA wszczęła procedurę w związku z gestami Xhaki i Shaqiriego

MŚ 2018: FIFA wszczęła procedurę w związku z gestami Xhaki i Shaqiriego
Shaqiri pokazuje gest, który ma symbolizować dwugłowego orła - symbol Albanii. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wszczęła procedurę dyscyplinarną w związku z zachowaniem Szwajcarów Granita Xhaki i Xherdana Shaqiriego, którzy po strzelonych golach w piątkowym meczu mistrzostw świata z Serbią (2:1), wykonali gesty polityczne.
Reklama

Obaj zawodnicy po zdobytych przez siebie bramkach złożyli dłonie w sposób naśladujący dwugłowego orła, symbol Albanii. Xhaka urodził się w Szwajcarii w rodzinie kosowskiej, a Shaqiri pochodzi z Kosowa, byłej prowincji jugosłowiańskiej zamieszkanej przez większość albańską (ok. 90 proc. ludności). W lutym 2008 roku Kosowo ogłosiło niepodległość i odłączenie się od Serbii.

W Belgradzie nie pogodzono się z secesją tej prowincji, a Tiranę oskarża się o projekt utworzenia "Wielkiej Albanii", w skład której miałyby wejść - oprócz jej samej - także wspólnoty albańskie z Kosowa, Czarnogóry, Macedonii i południowej Serbii.

FIFA zabrania wszelkich manifestacji politycznych na stadionach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.01.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

  Sport


  Reklama