Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MŚ 2018: Brytyjska policja przestrzega kibiców przed eksponowaniem flag

MŚ 2018: Brytyjska policja przestrzega kibiców przed eksponowaniem flag
Flagi mogą być traktowane przez rosyjskich kibiców jako "trofeum do zdobycia". (Fot. Getty Images)
Brytyjska policja ostrzegła kibiców reprezentacji Anglii przed nadmiernym eksponowaniem flag św. Jerzego podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w obawie przed 'antagonizowaniem' Rosjan.
Reklama

Szef policyjnego zespołu odpowiedzialnego za zabezpieczanie imprez piłkarskich Mark Roberts ostrzegł, że w obliczu pogarszających się relacji dyplomatycznych pomiędzy krajami flagi mogą być traktowane przez rosyjskich kibiców jako "trofeum do zdobycia".

"Myślę, że ludzie powinni być naprawdę ostrożni z flagami. Mogą one być odebrane jako niemal imperialistyczne  i wzbudzić antagonizmy" - podkreślił Roberts, dodając, że "naprawdę namawiamy ludzi do zachowania ostrożności przy wyciąganiu flag i machaniu nimi w miejscach publicznych, bo istnieje ryzyko ściągnięcia na siebie uwagi".

"Oczekiwalibyśmy, że ludzie przyjeżdżający do tego kraju nie będą się upijali i rozwieszali flagi na Cenotafie (pomniku pamięci ofiar wojen w centrum Londynu - przyp. red.), więc powinniśmy stosować podobne standardy przy wyjazdach zagranicznych i traktować ludzi z należytym szacunkiem" - dodał.

Szef policji w szczególności ostrzegł kibiców wybierających się na pierwszy mecz Anglii przeciwko Tunezji, który będzie rozegrany 18 czerwca w Wołgogradzie. Jednocześnie przyznał, że ponad 1,7 tys. brytyjskich chuliganów otrzymało zakaz wyjazdu do Rosji w celu ograniczenia ryzyka konfliktu.

Roberts jednocześnie zapowiedział, że sympatycy "Trzech Lwów" powinni spodziewać się bardzo wysokiego poziomu kontroli bezpieczeństwa, m.in. z udziałem uzbrojonych oficerów policji z tarczami.

Komentując wypowiedź przedstawiciela policji "The Times" przypomniał, że podczas mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku rosyjscy pseudokibice zaatakowali grupę fanów reprezentacji Anglii, zabierając im flagi i wywieszając je do góry nogami.

Za przestępstwa stadionowe grozi w Rosji do czterech lat więzienia, a za udział w masowym zakłócaniu porządku publicznego - nawet do 15 lat.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama